Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amazon - ceny

takovejhle rozdil v cene? je to mozny, nebo je to naky bazarovy, moc se v Amazonu neviznam.

iRiver T10 na Amazonu za 2350 CZK
http://www.amazon.com/iRiver-T10-MP3-Player-Black/d p/B000GGMJ5W/sr=1-6/qid=1165587591/ref=sr_1_6/103- 7 071023-7503822?ie=UTF8&s=audio-video

a na ceskych obchodech 4000 CZK
iriver-t10-fm-2gb-black

ptal jsem se uz na ceskym zastoupeni iRiveru, jestli to pak muzu reklamovat v CR, prej jo.

Je to podle vahy, je prej lepsi to poslat tim EMS, protoze dotoho ti celnici nevlezou mas tam pojisteni atd... U toho normalniho zpusobu "balik letecky", bys mohl platit nejakou dan nebo co. Myslim, ze s tim MP3 playerem by ses mohl vlezt do tech 0.45kg takze 548 + 211 Kc.

ten co si si nasiel je predavany (firmou?) Globazar, to tam mas napisane (ships from and sold by Globazar), kliknes si tam nanho a na shipping rates, otazka je ci posiela aj do CR/SR, resp. ci to maju vsetci predajcovia rovnake moznosti posielania alebo nie (povedal by som ze nie).
Inac ak to je z USA tak moze byt ze budes musiet colnikom zalatit clo a DPH a nemusi sa ti to uz az tak potom vyplatit (a tiez to ma ten konkretny obchodnik nejako podozrivo moc lacne...)

Odkedy sme v EU (a UK je tiez v EU) tak sa pri predaji v ramci EU nic nevracia ani nic navyse neplati. DPH ostava v krajine nakupu.
Asi v tom helios UK este nepostrehli ze CR/SR je uz 2roky ci kolko v EU :-) Alebo sa to predava z nejakeho statu mimo EU, a potom clo + DPH ma zaplatit u nas.

Presne tak, nerozumi tomu ani oni, potreboval jsem zjistit clo na objektivy z US a kdyz jsem volal na celnici, tak az teprve ctvrty clovek vedel o co zhruba jde, ale i tak mel obrovsky problem zaradit moje zbozi do spravne kategorie a clo pouze odhadl, takze je to na tom jak se zrovna vyspi a taky na tom jestli se zrovna podiva do spravne tabulky. Tak jsem se na ne samozrejme vykaslal a poslal to pres USPS jako EMS, je to min kontrolovany a zatim mne vse proslo bez cla, normalni balik se vetsinou clu nevyhne a pokud to posles pres zasilkove sluzby typu DHL,UPS, FEDEX ... clo a dph je 100%. Pokud budes sidit Giftem, muzou ti clo domerit podle jejich tabulek a to znamena cokoli. No a pokud na to vleti celnici, tak pocitej najisto i s dph. takze si spocitej, nakupku, dopravu a pro jistotu i clo a dph a uvidis, kde s cenou budes.

Jinak je uplny nesmysl, ze si necha nekdo vracet dph z UK, pokud je clovek tady platce dph, tak samozrejme dph ze zemi EU neplati a plati uz rovnou cenu bez dph, takze zadny vraceni neexistuje. No a samozrejme pokud to matce nejak zatim prochazi, tak cekej, ze jak to neprojde, bude pruser a ne malej. Kazdy nakup v EU musi byt v dph priznani. Je to velice lehce zkontrolovatelny a FU si to hlidaji. V US je bezne, ze veci stoji kolem pulky ceny co tady, nemaji totiz dph a navic maji dan tusim kolem 5%. Je tam problem ale u dost veci se zarukou, protoze zvlast cesti distributori ji vetsinou neuznavaji.

ad dph: tak prej ji to nevracej, proste ji to odectou, jak rikas :))

zaruka je vyjednana s ceskym zastoupenim iriveru, bavil sem se s nima a rikaly, ze model T10 mi tady vyreklamujou i kdyz bude koupenej v zahranici.

s tou 5% dani je to na amazonu naky slozity, tak to zejtra (dneska :-) ) jeste nastuduju.

Pak napiš, jak si dopadl s celním úřadem. Mně ti hajzli na to mrdli DPH ale clo žádné. Nechápu ani, kde vzali ten základ, ze kterého počítali daň. Asi všechno kvůli toho, že známý, co mi to posílal, napsal, že tam je mp3 přehrávač (bylo tam toho ale víc, mj. i ten tvůj přehrávač). Nicméně, stále se to dost vyplatilo.

Ved tam mas predsa vsetko napisane, preco to necitas? Ked ti dojde ucet na $100 za postovne tak to zaplatis ty a nie my :-)

Expedited shipping type will be determined by us based on the weight of the item, the size of the package and your location and can range from USPS priority mail to anything above regular ground shipment via other services such as UPS 3 day select, 2nd day air or next day air.

BTW. tie ceny co su tam platia IMHO len do USA. Do europy to bude podla mna drahsie, a do CR/SR snad ani vobec neposielaju. Teda podla toho co tam pisu, ja ti to povedat neviem ptz. nie som Globazar :-)

takze nasel jsem www.pcrush.com , je to tam s podobnou cenou, ale psal jsem jim a odpovedeli tohle:

Greetings:

We appreciate the inquiry. Manufacturer restrictions prevent us from shipping to addresses outside the United States at this time. We apologize for any inconvenience. Please reply to this email if we can be of further assistance. Thank you for your interest in pcRUSH.com.

Sincerely,
pcRUSH.com
Customer Care

takze jedine pres zasilkovou sluzbu.

aha, ne vsichni nemuzou posilat mimo usa:

Greetings:

We appreciate the inquiry. Not all, but most. We in particular are not set up to ship over seas. Please contact each store individually.

Please reply to this email if we can be of further assistance. Thank you for your interest in pcRUSH.com.

Sincerely,
pcRUSH.com
Customer Care