Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amazon - ceny

takovejhle rozdil v cene? je to mozny, nebo je to naky bazarovy, moc se v Amazonu neviznam.

iRiver T10 na Amazonu za 2350 CZK
http://www.amazon.com/iRiver-T10-MP3-Player-Black/d p/B000GGMJ5W/sr=1-6/qid=1165587591/ref=sr_1_6/103- 7 071023-7503822?ie=UTF8&s=audio-video

a na ceskych obchodech 4000 CZK
iriver-t10-fm-2gb-black

ptal jsem se uz na ceskym zastoupeni iRiveru, jestli to pak muzu reklamovat v CR, prej jo.

takze nasel jsem www.pcrush.com , je to tam s podobnou cenou, ale psal jsem jim a odpovedeli tohle:

Greetings:

We appreciate the inquiry. Manufacturer restrictions prevent us from shipping to addresses outside the United States at this time. We apologize for any inconvenience. Please reply to this email if we can be of further assistance. Thank you for your interest in pcRUSH.com.

Sincerely,
pcRUSH.com
Customer Care

takze jedine pres zasilkovou sluzbu.

aha, ne vsichni nemuzou posilat mimo usa:

Greetings:

We appreciate the inquiry. Not all, but most. We in particular are not set up to ship over seas. Please contact each store individually.

Please reply to this email if we can be of further assistance. Thank you for your interest in pcRUSH.com.

Sincerely,
pcRUSH.com
Customer Care