Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drupal 7 - nezobrazuje se žádný WYSIWYG editor

Nemohu přijít na to, proč se mi nezobrazuje žádný editor. Před přehozením z -nanecisto na ostrý provoz se zobrazoval CKEditor. Databáze je stejná, na FTP je totéž (přímo toto download).

[http://pc.poradna.net/file/view/16446-ftp-librarie s-gif]

Ale ve wysiwyg profiles prý není nainstalovaný

[http://pc.poradna.net/file/view/16447-wysiwyg-prof iles-gif]

Jsou tam ale TinyMCE, nebo openWYSIWYG, které jsem zkusil a nastavil a nezobrazují se ani ty

[http://pc.poradna.net/file/view/16448-psani-pokus- gif]

V modulech mám zase nějaký spešl pro Drupal 7 (release), ale ani ten se mi nezobrazuje

[http://pc.poradna.net/file/view/16449-moduly-povol en-gif]

Nevíte někdo jak rozchodit jakýkoli WYSIWYG editor?

Tam je třeba nastavit u obsahu (Filtered HTML, Full HTML, Plain text) - vpravo v Nastavení (u Wysiwyg) položky editoru, které se mají zobrazit. Z nějakého důvodu je to v defaultu všechno prázdné. Nejsem si jistý, jestli je dobré mít navolených více editorů (jak máš na obrázku). Já tam mám jenom položku Wysiwyg a funguje to. Z toho seznamu těch editorů většina nefunguje (tvůj obrázek 2).

Máš na mysli tohle?

[http://pc.poradna.net/file/view/16450-tlacitka-gif ]

Já nechci mít víc editorů. Osobně bych dokonce nepotřeboval žádný. Až něco rozchodím, ostatní smažu.

Já tam mám jenom položku Wysiwyg a funguje to.

S Drupalem jsem nikdy nedělal (a to dělám weby od 2001), vůbec netuším kde a co. Mohl bys mi prosím udělat obrázky? Co máš v tom wysiwyg profiles, když žádný editor nemáš?

Já s Drupalem taky jenom koketuju. Mám ho doma na locale, neznám všechny podrobnosti. Taky mě zarazilo, že v něm není defaultně nainstalovaný žádný editor. Jak to myslíš s těmi obrázky? S obrázkama musíš zabojovat. Já jsem to vyřešil tak, že jsem udělal složku images a na ni jsem odkazoval. V tom editoru je pak možnost vkládání obrázků. Myslel jsem si, že Drupal je za ty roky líp propracovaný. Je to zezačátku dost nepřehledné - taky v tom dost plavu.

[16452-moduly-muj-web-v-drupalu-2013-12-05-15-31-03    -png]

[16454-edit-basic-page-stranka-2-muj-web-v-drupalu-  2013-12-05-16-03-28-png]

Doporučuji doinstalovat plugin l10n_update a doinstalovat češtinu (i když není dokonalá).

Podle mě je dobrý pro neznalé uživatele, když jim to někdo všechno zprovozní.
Pro ty, kteří chtějí mít web "k obrazu svému" a chtějí si udělat něco podle sebe, moc není. Nebude to o vyšší úrovni zkušenosti s tvorbou www (tu myslím za 12 let mám), ale o vyšší úrovni práce s Drupalem. Všeobecná úroveň znalostí totiž často brání udělat/nastavit něco úplně jednoduchého a samozřejmého.
Jestli flexibilnost spočívá v pracnosti až nemožnosti, tak to nebude dobré. Jen malý příklads pracnosti.
Chci, aby mohl uživatel XXX psát články
Drupal:
* zaregistrrovat uživatele
* tytvořit roli např. redaktor
* přidělit této roli oprávnění psát články
* zprovoznit WYSIWYG editor
* přidělit v nastavení editoru práva a tlačítka
* a nevímco ještě

RS2
* zaregistrovat uživatele
* přidělit právo psát články