Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr nových repro - zvuk PC+TV

Dobrý den / ahoj,

žádám o radu nebo zkušenost.
Mám PC a přestaly mi nyní hrát reproduktory. Koupím nové. Chci nějaké obyčejné, aby měli dálkové ovládání na kabelu (jsem na to už zvyklý). Nechci mít doma nějakou velkou sestavu. Bude se z nich přehrávat jen MP3 hudba, nějaké systémové zvuky, málo video, hry nehraju.

Líbí se mi například tyto.
Mají takovou stranu s konektory.
Mám tuhle základní desku v PC.
Mám doma takové konektory na obdobné TV. (TV nemá bluetooth.)

Jde mi jen o jednu věc. Jdou tyto mnou vybrané repro propojit s PC a také s TV aby vždy vycházel zvuk z nich? Propojení s PC je asi jasné = Jack 3,5. Ale jde mi o to, že si doma večer pustím fotbal, tak aby šel zvuk i z TV vestavěných reproduktorů a také z nových PC reproduktorů. Nevím (nemám zkušenost) jestli to takto jednoduše pořeší jen RCA kabel. Tyto PC reproduktory nemají optický vstup. Nebo se mám např. dívat na něco podobného a zde to propojení je "jasnější"?

Snad jsem to napsal jasně, nikdy jsem to takto nepropojoval.
Děkuji za rady.

Děkuji za tip. Abych tomu dobře porozumněl, i když je kalendářní rok jaký se píše, tak nevím co musí reproduktory mít, aby se chovaly tak, jak jsem psal v prvním příspěvku.
Např. ty tebou doporučené v prvním odkazu mají "jen" 2x cinch vstup a to ty v mém odkazu měly také. Jen toto stačí, aby se zvuk z TV přenášel o do PC reproduktorů a zároveň hrál i z interních TV reproduktorů?
Kvalitou poslechu budou asi lepší než ty co jsem poslal já, ale vlastnosti pro audio vstup mají stejné....?

(Značku Trust jsem vybral jen pro ukázku toho panelu s audio vystup, jestli mi to takto bude stačit)
Taky doufám, že se kabel z TV připojí někam do zadní části, abych to celé nevypadalo takto.....

Velice děkuji za rady, ale přiznám se, že než mít doma věž/reciever/přepínače a 14 kabelů, tak to raději nebudu mít nic.
Co když koupím nějaké PC reproduktory, do kterých zapojím optický kabel (mám ho na TV a koupil bych repro co ho budou mít také) vyvedený z TV a Jack 3,5 z PC, pojede pak zvuk z obou zařízení do nich?