Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázka právní-má zaměstnavatel právo číst maily?

Mám dotaz zda smí zaměstnavatel podle právního řádu číst firemní maily.
Totiž abych upřesnil: naše firma má nového amerického majitele, který pod záminkou zálohy požaduje paralelní přeposílání všech (příchozích i odchozích) mailů do vyhrazené schránky na jeho poštovních serverech. Nekoliduje to s naším právním řádem o ochraně údajů nebo jakéhokoliv jiného zákona?

Já sám tvrdím že nikoliv, neboť se tak děje na jeho hardware a v pracovní době. Tudíž by měla probíhat jen "pracovní" komunikace a on má právo sledovat, jak zaměstnanci tuto dobu využívají a zda nevynášejí informace ven. Je to srovnatelná praxe jako nahrávání telefonních hovorů v telemarketingu.
Jaký je váš názor na toto a případně jaká je praxe ve vaší firmě?

Díky za komentáře.

Je tedy pravdou, že mě toto "zálohování" až tak moc nevadí, neb v pracovní době řeším povětšinou pracovní záležitosti (jako tento dotaz;-)).
Doposavad jsem také používal a používám soukromý freemail i pro pracovní záležitosti. Je i pravdou že přechod na firemní by obnášel kontaktování poměrně značného počtu dodavatelů, kteří mě mají zaregistrovaného pod soukromou adresou. Pochází to z doby, kdy naše firma ještě neměla oficiální mailové schránky a vyvstala nutnost internetí komunikace. Když pak začala firemní pošta fungovat, raději jsem si nastavil přeposílání obchodní korespondence na svou soukromou schránku (::) - potencionální riziko, vím).
Děsím se chvíle, kdy budeme natlačeni do striktního používání služebních schránek (jedno z jakého důvodu) ale ne kvůli mé soukromé korespondenci ale spíš z výše uvedeného důvodu.