Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pokrčené ikony v počítači

V počítači mám plno ikon. Niektoré sú v poriadku, ale ikony, ktoré symbolizujú "papierové" dokumenty, či už je to PowerPoint, ACDSee obrázky a podobne majú pokrčené rohy. V škole nás učili, že rožky v zošitoch nesmú byť pokrčené, lebo to nesvedčí o najlepšej starostlivosti a "somárske uši" boli skôr na posmech. Ako tieto ikony vyrovnať všetky. Veď to je hanba takéto ikony.:.(

Tohle platí ve Win 98. Jak to je u tebe v Unixu nevím.

Za správu ikon je ve Windows zodpovědný soubor ShellIconCache, který má tendenci k samopoškozování, zejména tehdy, pokud je na ploše hodně ikon. Smažte tento soubor a resetujte počítač. Windows si jej vytvoří znovu, správný.
Pokud soubor ShellIconCache ve složce Windows nenajdete, je to tím, že má atribut "skrytý" a vy nemáte povoleno zobrazování skrytých souborů. To povolíte tak, že například v průzkumníkovi půjdete na: Zobrazit - možnosti složky... a v možnostech "zaškrtnete" volbu "zobrazovat všechny soubory".

Nekôr ma to napadlo, že somárske uši sa odstraňujú žehličkou, tak to skúsim, veď to nie je starý monitor, tak žehlenie hádam zvládne. Je to lepšie ako mi tu radia formátovať diska podobne, no fuj!;-)

Je to skrytá vlastnost Windows, pokud máš nainstalován nějaký AV
a ten zjistí, že je soubor infikován, signalizuje to pokrčeným rožkem
( neplést prosím s rohlíkem ). Proto je třeba zformátovat HDD,
data samozřejmě předtím NEZÁLOHOVAT, poněvadž jsou napadena multiplex viry.
Pokud se to po zformátování bude opakovat, je třeba postup vícekrát opakovat.
Pokaždé by měl být rožek rovnější a rovnější až do úplného narovnání.
Stejné je to u ikon s malou šipkou, postup je stejný, dokud šipka nezmizí.

Mno zdánlivě ano, ovšem hlavičky těch infikovaných souborů - adresářů
zůstávají na HDD pro případnou obnovu, takže smazání bohužel nestačí.
Obvykle pomůže format:c /u v kombinaci s několikanásobným
následným zaplněním HDD navzájem se přepisujícími daty.
Pak už jsou ikony naprosto vyrovnané a duševně s nimi i majitel, IMHO.

Aspoň s těma textovejma to půjde docela snadno. Napiš do každýho textovýho dokumentu slovo "železo". No a protože železo je magnetický, stačí přiblížit k místu na monitoru kde je ta ikonka kousek magnetu - a hle - už nebudeš mít problém s ohnutým rohem.

Pavel