Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlučný ventilator + modra smrť

Dobrý den, takže včera som čistil PC od prachu (išlo všetko ok) no potom čo som odpojil ventilátor od precosera vyčistil som ho, a ked som naspať ho zapojil a spustil PC tak mi začal strašne hučať. Myslel som si že odišiel ventilator. Dnes som bol kupiť nový ventilator aj s chladičom na moj procesor, no hučí presne tak isto ako hučal aj ten starý takže nechapem.
Je pravda že 3 dni dozadu som začal mať problémy s windowsom, začal sa mi počítač v nepravidelných intervaloch sam od seba reštartovať (samozrejme že naskočila modra smrť) ale mohla modra smrť spôsobiť tento problém ?
Ešte tie dva modré svetielka čo su pri procesore na matičnej doske(vedľa ram) tak jedno modré svetielko svieti a jedno bliká. Neviem či to je správne a neviem ako to bolo vtedy predtým než išlo všetko v poriadku.
Prosím poradte v čom može byť chyba.

Moj procesor : Amd athlon(tm) II x4 640, 3.00 Ghz

odpojoval jsi VENTILÁTOR (jen samotný větrák - kus plastu s vrtulí), nebo celý CHLADIČ (kus žebrovaného železa, na kterém je připevněn větrák)?

blikání neřeš, to je indikátor napájecí kaskády.

odpojoval som len čisto ventilator (kus plastu s vrtulí :D) chladič som nerušal ani nechal som ho tak len som ho vyčistil od prachu. No dnes mi menili na predajni aj chladič s ventilatorom. Som myslel že to je koli ventilatoru že mi odišiel abo čo, ale dnes mi vymenili nový aj s chladičom a stale tak isto hučí ako ten starý.

vieš čo jak som došiel domov, zapojil som pc(bol vnom nový chladič aj s ventilatorom) okamžite nastal ten hlučný rezonujuci zvuk. No po 2 hodinach som ho vypol a zapol a 3-4 min. išiel krasne tak ako by mal a po 4 minutach zase ten zvuk zničoho nič. Teraz som ho zase vypol a zapol a zase 4 min išiel krasne a po 4 minutach zase ten hnusný zvuk.

ale ty to asi nechapeš, ja som 5 rokov nemal problem s chladičom ani s ventilatorom až do včera kedy som čistil PC, tam sa muselo proste dačo dosrať a od včera po čiste ked som založil ventilator tak mi furt huči a rezonuje. 5 rokov išlo super. Takže ja nový nepotrebujem, nanajvýš dnes som nový kupil a huči tiež... A jedine čo už ja možem spraviť bud opraviť win, abo preinštalovať celý na novo, ine už nič nezmožem asi :D