Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení wifi routeru

Dobrý den, prosím o radu. Zda bude potřeba kontaktovat providera v případě že bych chtěl vytvořit domácí wifi síť. Jde o to že v návodech které jsou k dispozici na internetu se píše "Nyní připojíme kabel od poskytovatele internetu" (do routeru) já však příjmám signál bezdrátově. Dále bych chtěl poradit s výběrem routeru zatím mám vytipovaný tento tp-link-tl-wr841nd-d155296.htm.

- jsi rovnou připojený k tomu wl5460ap. uložíš si svoje aktuální nastavení (buď tam bude dhcp, nebo důležitě adresy od providera): start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > "%userprofile%\plocha\ip.txt"

na ploše přibude textový soubor ip.txt s tvým nastavením.
- připojíš router, kabel co vedl do routeru strčíš do wan zdířky, pc připojíš do některé z lan zdířek.
- v nastavení tvého síťového připojení (ncpa.cpl) - vlastnosti - protokol ipv4: zkontroluješ, že máš automatické získání adresy.
- v příkazovém řádku spustíš: ipconfig /renew
- v prohlížeči zadáš ip adresu nového tplinku, asi: 192.168.1.1, na štítku zespodu bude přihlášení (admin/admin)
- nastavení wan rozhraní routeru: adresy máš na ploše v ip.txt:
ip, maska, brána, dns - nebo je tam uveden server dhcp
čili buď zatrhneš dhcp, nebo když v ip.txt není, vyplníš ručně adresy.

teď už zbývá jen nastavit wifi: wpa/2, šifrování tkip/aes, zakázat wps/qss.
a je to.