Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem konflikt apache a wamp

Zdravím,

mám nainstalovaný MySQL balíček a zároveň bych chtěl využít WAMP pro zpracovávání PHP souborů. WAMP však nefunguje, protože port 80 využívá Apache, který se nainstaloval zároveň s MySQL. Prohledal jsem celou MySQL složku, ale nikde jsem nenašel žádnou ulitku, se kterou bych apache mohl spravovat. Mohl by mi tu někdo prosím poradit?

MySQL Installer 5.6.15
Windows 7 64bit

MySQL balíček

MySQL je databáze a je bez webového serveru! Kdoví, co jste vůbec nainstaloval!
WAMP je dohromady Apache server + MySQL + PHP + pomocné utility, které to "propojí" a zjednodušují práci ==> nechat WAMP

WAMP ke správě databází využívá phpmyadmin. Já raději pracuji s workbenchem. Tudíž jsem si stáhl instalaci, která mi zároveň nainstalovala MySQL a MySQL workbench. MySQL mi funguje, ale já bych potřeboval zprovoznit zpracovávání PHP. Port 80 již nějaký apache využívá, avšak já si nejsem vědom jeho instalace.

Nevím, proč se snažíš přidávat další MySQL databázi, když už jednu máš ve WAMP serveru. Pokud bys tam chtěl používat nějakou další databázi, tak bys musel změnit konfiguráky ve WAMPu (a na to asi nemáš). Další podobný je uWamp.
UwAmp is a Wamp Server with Apache MySQL PHP and SQLite

Apache se spravuje v v hlavní souboru ( default http.conf).
Co znamená zpracovávání php souborů. php-cli nestačí? Případně zpracovávat php soubory na běžícím serveru taky ne? Jinak můžeš mít buď virtual hosty běžící na jiném portu(což považuji za drbání levou rukou v pravé hýždi) nebo je rozlišit pomocí IP(127.0.0.69)/nebo hostname a nebo i si vytvořit víc služeb s vlastním konfigem (přes nějakou utilitku v apache/bin)