Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze snížit otáčky ventilátoru

Zdravím, mám problém s regulací otáček ventilátoru (Cooler Master SickleFlow 120mm). Neustálě běží na cca 1800rpm. Speedfan si nerozumí s deskou MSI H87-G43 - Intel H87. Ukazuje nesmyslné teploty a na snížení otáček vůbec nereaguje. Zkoušel jsem rychlosti snížit přes BIOS v HW monitoru. Ale i když nastavím poloviční výkon, tak se rpm vůbec nesníží. Chladí skvěle, ale jelikož jede (předpokládám) na max, tak je celkem hlučný.

Měl jsem stejný problém, ale u AMD ... u něj je ta technologie řízení spotřeby a rpm větráčků vlastně ten Cool and Quiet .... u Intelu nevím jak se to jmenuje, ale určitě víš nebo zjisti.Noa to je to, co hledej v biosu..... já mám v biosu u té položky ( auto, disable, enable ) u auto by to mělo jet v pohodě, samo, jenže právě ne.Já otáčky nastavím v biosu, procentuálně a podle toho se točí, nikdy více, nikdy méně.No a když dám enable...... pak to frčí, tak jak má...... s teplotou cpu se větrák točí více a zase naopak.Zkus to.Já na to přišel náhodou.Občas není dobré nechat v biosu vše na defeault.

Snad ti to pomůže.Speed fan odinstaluj a vše, co má a nebo může mít souvislost s řízením otáček ve windowsu.