Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové připojení ADSL

Zdravím a mám dotaz. Po roce a půl lagování sem ukecal rodiče, aby začli shánět nový internet.ADSL se nám zdá jako nejlepší volba, ale máme pár dotazů, na které nám stránky poskytovatele nebyly schopny odpoědět.

1) Jak je to se vzdáleností modemu od telefonní linky ("připojit k rozbočovači ADSL modem volným kabelem"). Je teda jedno, jestli od skříňky, kterou nám před X lety pořídil Telecom, povede padesátimetrový drát do druhého patra a tam bude rozbočovač, ze kterého po pul metru vyleze telefonní zásuvka a z druhé díry dvoumetrový kabel k modemu? Tyhle rozbočovače se mohou i větvit? (že v prvním patře jeden dám před telefon a drát zavedu do druhého patra. Tam dám další před telefon a modem) Vyveďte mne prosím z omylu, pokud sem to někde pochopil špatně

2)Padavost - kamarád mi řekl, že nemám za nic brát USB modem, který poskytovatel nabízí zadarmo k připojení, ale investovat 1300 do modemu se čtyřmi ethernet výstupy. Je výběr modemu jediná příčína padavosti připojení, nebo může vadit něco dalšího?

3)Staré vedení - telefon se u nás zaváděl před dvaceti lety, od té doby neprošla skříňka v rohu domu žádnou revizí. Ikdyž ADSL.cz tvrdí, že služba je u nás dostupná, není možné, že například kvůli staré skříni nebo tenkému "zvonkovému" drátu bude dělat připojení paseku, nebo dokonce nepojede vůbec?

4)Existuje nějaký způsob, jak tohle všechno zjistit a ověřit, aniž bychom službu zatím pořídili? Přijde mi to jako kupování zajíce v pytli...

Všem děkuju za názory, rady nebo zkušenosti

Asi takhle: nebudu psát potřetí v čem jsem měl problém s USB modemem; pravdou je, že jsem měl jiný typ než ti nabízejí. Ovšem jednou za čas se opravdu stalo, že modem prostě nespolupracoval a pomohl až restart. To vše na několika instalacích OS (Win 2000 a XP) a dvou kompech. Na net jsem se dostal, zas takový děs to nebyl...;-) Taky je fakt, že jsem za modem vyplázl cca 800,- Kč. Kdybych ale byl na Tvém místě a nabízeli mi ho zadarmo, tak neváhám ani vteřinu a beru to. V případě že v budoucnu nebude vyhovovat, tak nebude problém koupit router a zárověň Tě nebude mrzet vyhozený obnos za USB modem. Neřeš to a ber.

Bohuzel sem koukal po netu a tenhle typ modemu Xavi (jedinej podporovanej radiokomunikacema) se u nas neda sehnat. Nasel sem si odkaz na stranku vyrobce, ale ani tam sem nic nenasel...Ted sem vazne na pochybach, protoze nevim jestli doufat, ze bude USB modem v poradku nebo investovat do Xavika. Navic by me zajimalo, jestli bude mit modem, kterej se u nas neprodava, vubec nejakou podporu vyrobce/moznost opravy. Vim, ze timhle by se meli zabyvat ti z Radiokomunikaci, ale zrovna tohle bych potreboval vedet predem.

Dostaneš ho zdarma z radiokomunikací, tudíž toto je věc jejich. Navíc každý modem zde prodávaný/provozovaný musí mít atest ČTÚ a musí být schválený. Určitě k tomu bude CD (disketa snad proboha neee) s ovladači pro nejpoužívanější operační systémy. Takže objednej, nebo to budeš řešit do jara...

Bohuzel moje WiFi je vyderacska polofunkcni herka. Mam 120 MB od sedmi do peti ve vsedni dny, 600 MB od peti do desiti a o vikendech od sesti rano do desiti a 1200MB od desiti do sesti rano kazdej den...tohleto mi ma vystacit na mesic :( Mama byla asi na mol nebo co kdyz to poridila...v tom prvnim tarifu 4Kc za MB navic, ve druhym 1,50- a ve tretim 0,5- ...drahy jak capa a navic pingy litaji od 50 do 800

Aha, tak to se nedivím, to by mě taky sr*lo. Já mám wifi bez limitu, ping na AP asi takový:
Statistika ping pro xx.xx.xx.xx:
Pakety: Odeslané = 33, Přijaté = 33, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 3ms, Maximum = 50ms, Průměr = 6ms

Na tvém místě bych taky šel do něčeho jiného. Jestli je to opravdu tak jak píšeš, je to banda vyděračů...

Mam doma od CRa ADSL premium 1024/256 s modemem Xavi 7822
Jede to pul roku a vsechno je bez problemu (ping na seznam.cz je v prumeru 20ms v nezatizenem stavu, pri plnem vytizeni linky je to kolem 60ms).
ALE... modem mam zapojeny jako bridge k linuxovemu routeru. Z hodne mist jsem totiz slysel, ze tento nymandacky modem dost hrube nezvlada NAT, protoze ma malou NAT tabulku a pri navazani vice spojeni klekne.

Takze shrnuti: Xavi ano, pokud zapojite za neho nejaky dalsi router (bridge). Nikdy bych ho nedoporucil pro routovani, protoze to asi moc neumi.

Jinak USB modemy jsou uplne OFF...