Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil? :)

Zdravím.. chtěl bych na vánoce mobil do 7.-mi tisíc.. zatím se mi moc líbí Nokia Lumia 720, 920 a Sony Xperia L... chtěl bych kvalitní foťák, výdrž a rychlý internet.. ale prostě tak celkově aby byl dobrý.. pak mám možnost za 9 500 si koupit Iphone 5 16 Gb tak pořád nevím, jestli koupit něco do těch 7.-mi tisíc nebo ten Iphone.. Díky moc :)

iPhone pouze pro sebevraha! Lumie už vůbec ne, Nokia jde do kytek od té doby co má v telefonech Windows. Vybíral bych mezi Sony, LG, Samsung. To jsou mé ověřené značky, v tvé cenové relaci bych bral buď Sony Xperia SP nebo LG Optimus L9 2. generace

tak mi potom vysvetli, preco hry a ostatny software ide na iphone 5 s polovicnymi parametrami ovela rychlejsie a plynulejsie?

Pozeras len po HW parametroch ale optimalizacia softwaru ti nic nehovori.
Vies o tom prd.

Mozes mat aj osemjadro v telefone a 4GB RAM, ked ti to zabija neoptimalizovany android, co zacne lagovat po pol roku pouzivania.

Osobně iCokoliv rád nemám, ale v tomto souhlasím s Hoppusem. Poměřování výkonu, a ještě k tomu vyloženě hrubého je úplně zpozdilé, tím spíše, když ten potenciální výkon zabiješ Lagdroidem a pohřbíš šamšungovským chápáním "kvality"

Opravdu je to o optimalizaci androidu. Celkem hodně recenzí na S4 poukazuje na to, že se v ZÁKLADNÍM androidu mobil občas na chviličku zasekne. Může za to i jejich nadstavba TouchWiz. V tomhle je lepší třeba HTC One, u kterého ten android snad od základu překopali (+Sense) a stejné mají s normálním androidem tak označení.

Tomu bych opravdu neveril, je to klasicka levna cina, ale az na slabsi displej to vypada za ty penize velmi dobre. Pokud pominu displej, tak bych si pred koupi zjistil prave kvalitu fotek a funkcnost GPS, zname to neduhy cinskych telefonu.

Co se tyka makro snimku, tak napriklad i moje Jiayu G3s porizuje tyhle fotky vcelku hodne slusne. Mnohem vetsi problem je snimani krajiny a foceni na dalku, u smartphonu uplne pomijim foceni v noci, to me vzdycky dostane, kdyz porovnavaji fotky v noci na smartphonech oproti treba kompaktum, to je hrozna blbost, protoze logicky proste ta mala cocka se nikdy nemuze v nocnim rezimu chytat, nehlede na to to, ze blesk obstaravaji vetsinou nejaky LEDky. Nicmene napriklad SGS3 i SGS4 nebo i ten HH2 umi docela obstojne fotit do dalky, no u Jiayu uz je to o poznani horsi, navic tam mam nejakou chybu, takze musim rucne prenastavovat ostreni na nekonecno, ten foun si to neumi nastavit automaticky. Uplne desivy byly fotky na dalku na starym ZTE Blade, ten "videl" maximalne na 50m a dal to rozmazal a zamlzil.

Presne tak,sekl jsem se.No doporucuju tenhle kousek,jelikoz ho mam a jsem nadmiru spokojen.
Klady-velky IPS HD displej,solidni graficky akcelerator,velice rychla odezva na dotyk,dobry fotak.Nahravani ve full HD,NFS.A co je podstatne,da se lehce rootnout.
Zapory-snad jen dvoujadro a 1gb ramka,samozrejme telefon vyuziva kolem 700mb ram,jelikoz si zbytek bere grafika.A system si taky neco papne,tudiz zbyva pro vyuziti nejakych 250 az 300mb ram,coz je pro chod,surfovani,aplikace a hrani narocnejsich her plne dostacujici.
Predtim jsem mel O2x a byl jsem taky spokojen.Jeste jsem cetl,ze pry maji nekteri problem s gps,coz neni muj problem,ale i to se da zpravit.

Moja rada ziadny novy telefon kup si stary tlacitkovy....preco?...aby si vyuzil vsetky funkcie novych dotykovych telefonov musis tam mat internet a naco ked ho mas doma v pc?....ludia sa na tychto telefonov stavaju tak zavisly ze sa bez neho s prepacenim ani nevyseru....opravy byvaju drahe a furt sa tam nieco kazi....doteraz ludom stacilo len telefonovat a bolo dobre zrazu potrebuju vsetci hrat internet a kopec dalsich funkcii....zamyslite sa nad tim a polozte si otazku potrebujem to tak nutne?

a furt sa tam nieco kazi

Nesouhlasim, nesouhlasim. MT provozuji jiz od dob rannych pocatku, vtehdy jeste operator EuroTel v analogove NMT siti, Nokia 450. Od te doby uplynulo more casu, ja jsem mobilu vystridal ani nevim uz kolik, pokazil se jen jeden a to Nokia 5800XM, prvni to vlajkova lod od Nokie s dotykovym displejem, zavada byla pouze mala, vyresena na pockani v servise vymenou zadniho krytu. Opravdu si nevzpominam ze bych nekdy mel nejaky mobil v servise. Hodne je to v rukou, ma li je nekdo drevene, potom smula. Tim ale nechci tvrdit ze zavada kusu ci cele serie se nemuze vyskytnout, ja mel asi proste stesti nebo je to tim ze u mne se mobil ohreje maximalne pul roku.

Pokud chce dotykový, ať si koupí dotykový. Internet neni drahá záležitost, může si ho klidně zaplatit a i bez něj se dá telefon plnohodnotně používat. Závislost je otázka každého majitele, jak moc chce telefon používat, nezáleží na telefonu. Znám lidi se starým tlačítkovým telefonem, kteří vykazují větší známky závislosti, než já. Nesouhlasím, že se "furt něco kazí", měl jsem hodně telefonů a na reklamaci šel jeden - kvůli prachu pod displejem, jinak fungoval.

doteraz ludom stacilo len telefonovat

To je úplně mimo. Stejně si mohli kdysi říct, že jim do teď stačilo mrznout a hladovět v jeskyních, tak proč by to měnili.

jdu to zaklepat, ale zadny smartphone se mi jeste nerozbil.

MOBIL.CZ - internet je zadarmo, jinak vetsinou byvam na wifi, taky zadarmo.

Nemas pravdu, PDA byly uz pred deseti lety, elektronicke diare jeste drive a obycejne kapesni papirove diare uz tu budou peknou radku let, no a dneska mas spoustu funkci integrovanych do smartphonu. Je to super, driv aby clovek sebou nosil kufrik, dneska popadnes smartphone a jdes. Jen nahradit rtenku to porad neumi, takze zeny stale potrebuji nutne nosit kabelku. ;-)

Jednoznačně Lumie 920, pořádnej kus telefonu, špičkový foťák s optickou stabilizací, bezdrátové nabíjení, extracitlivý displej pro ovládání čímkoliv a v čemkoliv (rukavice) + špičkovej displej samotnej. Bleskurychlé a absolutně bezzásekové prostředí WP, perfektní bonusové aplikace přímo od Nokie, Here Maps- bezkonkurenční.

Tohle vše jsou pro mě ty PODSTATNÝ věci, který rozhodují o špičkovém mobilu a né počet jader, Full HD 4 G RAM a podobný čínksý propagandy.

každý ná trochu jiné potřeby, někdo si chce s mobilem hrát, jiný požaduje jednoduché ovládání a vysokou stabilitu. :-)

já bych už nechtěl třeba být bez Nokia Maps, takže mě WP asi nemine, dříve či později, až mi umře E7.

Já mám tři tejdny WP (Lumie 925), před tím jsem na Symbianové 701 využíval Nokia Mapy hlavně k navigaci, u WP Here Maps mi příjde téměř totožné, jednoduché, spolehlivé, navíc se stejným hlasem navigátorky, takže mohu doporučit.

Blackberry Z10, s trochou štěstí ho pod 7000 seženeš. Kvalitou zpracování se vyrovná iPhonu, neuvěřitelně plynulý a intuitivní operační systém, na který se sice musí chvíli zvykat, ale po chvíli už nebudeš chtít nic jiného. Nevýhodou je sice nedostatek aplikací, ale naštěstí na telefonu funguje většina aplikací pro android. Slušný foťák na úrovni iPhone 5. Píše se na něm o dost lépe, než na androidech. Vzhledem ke špatným vyhlídkám firmy Blackberry do budoucnosti o tento telefon klesá zájem a tak z původních 16 tisíc je po půl roce cena poloviční a za tuhle cenu nic lepšího asi nenajdeš. Pokud nechceš Blackberry, tak asi tu Lumii 920.