Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s koupi televize

Ahoj,
Koupil jsem si PS4 a k tomu si musím koupit pořádnou televizi ale samozřejmě se nemůžu rozhodnout. První favorit je plasma LG50-lg-50pn6500-d409946.htm. Druhý favorit je o 3 tisíce dražší ale zase je to LCD, 3D, Smart atd http://www.alza.cz/46-samsung-ue46f6400-d398460.ht m#popis. Taky jsem si říkal že si spíše koupil plasmu ale neustále se nemůžu rozhodnout. Můžete mi prosím napsat jak jsou dnes na tom plasmy? LCD jsou na tom doufám že dobře a z vlastní zkušenosti používáte Smart a 3D? Je lepší si už koupit tu 6kovou řadu od samsungu s 200hz? Děkuji za všechny odpovědi a prosím spěchá zítra bych si pro ni chtěl zajet

E: na alza je o 2 tisíce dražší než na jiném obchodu

Já ti to nerozmlouvám jenomže u levnějších modelů někdo naněj nadává a někdo je chválí protože tam dávali a dávaj buď panely tuším Chimei horší varianta a nebo svoje lepší varianta za stejný prachy a to samý Lg u Philipse paradoxně v této cenové relaci 16-20 000 máš kvalitní panely od Samsungu,Sharpu nebo LG ;-)

plasma je to nejhorší co lze v dnešní době koupit! (co se TV týče)

Tak to je jeden z největších blábolů, co jste dokázal vyplodit!
Kdyby nebylo podsvícení pomocí LED, pak plasma by byla dnes dokonce úspornější než LCD! Tenké != "úžasné", obvykle to "odnesou" reproduktory a produkovaný zvuk vůbec.
Jo, a i ty plasmy zase tak "silné" nejsou a opravdu bych chtěl vidět někoho, koho tloušťka TVP tolik zajímá.
Co se týče hmotnosti, tak ten rozdíl dnes také není nic extrémního. TVP LCD Panasonicu řady E a ET a výše také nejsou peříčka.
Plasma byla z pohledu obrazové kvality zatím to nejlepší, co zatím bylo technologicky dostupné. O OLEDu se kecá tolik let, že snad lze už i pochybovat o existenci této technologie.

osobně si od šamšungu nekoupím nic, jejich výrobky stojí za houby.

Mno, jak se to vezme. Ťamťungy mají výtečný obraz (i v nižší kategorii), pro ladění a konfiguraci radím ovšem užít nějaké amfetaminy (abys to vůbec přežil). Nic uživatelsky nebezpečnějšího jsem u žádné jiné značky zatím neviděl.

Ahoj,
obloukem se vyhni Philips. Zakoupil jsem model http://www.alza.cz/39-philips-39pfl3208h-d475153.h tm#recenze a jsem na rozharní ho vrátit. Mám tu telku měsíc sice výborný obraz, ale jinak soft totál nevyladěný vzhledem k tomu co má umět(internet atp). Celý přístroj je neskutečně pomalý. Přepínání programů hrůza. Dálkáč neskutečně špatně řešený. Snad jen digitální tuner je OK.
Cus.

Jo a zvuk!! To je děs!!

Pokud se rozhodnes pro LCD, tak bud vyssi radu Samsungu (nutno vygoglit co v tom je za displej) nebo Panasonic, sice uz maji v nejlevnejsich radach taky cinsky displeje ale furt jsou nejlepsi.
Jinak plazmu bych na hry spis nedoporucoval.

Kouká ze ta Philips má super recenze. Asi do ni půjdu. Doma máme jednu s ambilightem ale je spuštěna pouze když je rozsvícení takže jsem nepokusil kouzlo ambilightu a ten se mi na večerní hrani bude dost hodit. Fakt dík za radu. Popravdě moje cela rodina jsou zastáncem plasmy, ale já ji zase tak nevěřím.

Za tu cenu, je to asi nejlepsi TV, kterou muzes mit. Daval jsem ji ted jako darek k vanocum a predtim jsem ji 14 dni testoval a opravdu je videt, ze to je Panasonic. Samozrejme displej v tyhle cenovy relaci nemuze byt uplne tip top, takze prohlizeni internetu pres zabudovany webovy prohlizec sice mozne je, ale na pismenkach jsou videt neostrosti, na filmy to staci bohate.

http://www.digitalversus.com/tv-television/panason ic-viera-tx-l47et50-p13664/test.html Ten Panasonic by měl bejt nástupce týto (tu má tatík) takže by měla mít real 200Hz panel Panasonic Alfa IPS což žádná jiná tv v týto ceně nemá + velká uhlopříčka a cena super když porovnáš se stejně velkýma Philama co stojej odost víc.Jestli se nadává na Philips,což potvrzuji tak na mizernej soft nikolivobraz(starší modely,což už by mělo bejt opravený).Za mě jednoznačně ten Paňák,tatík ho navíc koupil v akci za 18000 + za 1500 záruku navíc takže komplet 5 let.:-)

SW u Panáku funguje stabilně, ale nemůžu říct, že by to byla nějaká velká extra výhoda, bejt tebou tak bych si konkrétní panasonic a philips nechal v prodejně předvést, v datartu by to nemusel být problém, šel bych vysloveně po kvalitě panelu za co nejnižší cenu, protože bych telku klidně za 3-4 roky vyměnil za jinou, pojem SmartTV je hodně nadnesen, ty televize jsou hodně tupá zařízení a ty systémy jsou uzavřené s minimální volbou výběru, to není jako PC kde se spojuje komfort nabídky s flexibilitou používání.

nabídka softwaru ke stažení v panasonic marketu je žalostná, webový prohlížeč funguje, ale za ten rok jsem ho použil jen asi 5x, web na televizi je hrubší v porovnání s PC, používám z nabídky jen Youtube aplikaci ta u nás běží polovinu času co běží TV, k TV lze připojit klávesnici, ale už žádné polohovací zařízení jako myš, trackball, touchpad apod. u klávesnice s touchpadem nepůjde ten touchpad, podporuje to jen jejich panasonic touchpad, který stojí dost peněz (za tohle bych je zabil)... nemožnost používání myši je velké mínus, protože se dostat do pole pro vložení textu křížovým ovladačem trvá dost času a při větší frekvenci této operace je pobyt před telkou utrpením

na prodejně bych si zkusil rychlost odezvy - přepínání kanálů, reakce aplikací za jak dlouho naskočí, v nich stránkování, hledání

mám loňský top model 42wt50e, kdybys měl konkrétní otázky tak sem napiš (ta moje má DLNA server, takže můžu streamovat co bezi v tv i do site a v PC si pořad dokážu nahrát na disk programem VLC, kdysi fungoval i přístup z PC přes DLNA na nahrávky z harddisku televize a to panasonic zrušil!!! nahrávky jsou jinak šifrované a nelze je mimo TV přehrát), 3D aktivní má výhodu, že lze sledovat i hodně ze strany a pro každou osobu s brýlemi se to přizpůsobí (na druhou stranu brýle pro aktivní 3D jsou dost drahé, využijí se jen ty co jsou k TV přibaleny)... pasivní 3D stačí obyčejné brýle za pár kaček a pod větším úhlem přestane 3D fungovat... 3D už jsem půl roku neviděl, rychle se to omrzí, není proto nutný brát aktivní 3D, 3D pasivní bohatě stačí, a nebo vůbec 3D nebrat