Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zdířkami

Ahoj, už si opravdu nevím rady. Počítačům moc nerozumím a tak doufám, že mi pomůžete. Mám asi integrovanou zvukovku Intel 82801DB ICH4 AC'97 Audio Controller, mám klasicky 3 zdířky. Repraky i mikrofon fungují jenom když jsou zapojeny v růžové zdířce, jenže teď potřebuju zapojit oboje najednou a nastal problem...už to řeším dost dlouho a nikdo mi nedokáže poradit, proč to nejde...:.(

Co to je za maticna doska? Pozri si v navode k doske kde je zdierka pre mikrofon a kde pre reproduktory, zastrc to tak ako to je nakreslene v navode a restartuj Windowsy.
Prip. si to nastav rucne snad niekde v ovladacie panely - tam si pozri ci nemas k tej zvukovke extra ikonku, ak nie tak pozri ovladacie panely - zvuky a multimedia, alebo spravca zariadeni - zvukovka - paravy klik - vlastnosti, ze kde mas nastavenie typu repro, nastav len stereo.

Navody si mozes stiahnut manuals.html (accessories - mainboards - D15xx - ...)
V technical manuali na D1520 je nakreslene ze vystup pre repro je prostredny jack, pre mikrofon je krajny (ten co je najblizsie pri doske). Prepina sa to (stereo repro+mic, alebo 3vystupy (pre 5.1 repro)) v ovladacoch, takze si poriadne popozeraj. Mas nainstalovane ovladace zvukovky od FS? Pozri si to tiez na tych strankach, vlavo klikni na downloads, zaskrtni uplne vsetko (aj v tom "not supported OS"), mas tam aj ovladac pre zvukovku.

Ruzova doura je (v konfiguraci "stereo") only mikrofon, vystup zelena. Pri 5.1 outu prijdes o mikrofon (co na to sw konfigurator ke zvukovce?). Tahle nadhera umi Jack Sensing, takze kdyz tam naperes jen repro, prebere si to sama (jen upravis FL-FR a RL-RR kanaly). That's all...

Mno, FL je front left (predni levy), FR pak front right (predni pravy). RL je rear (zadni) levy a RR pravy. Center jinak zapojit nemuzes (to musis trefit spravnou douru, byva to cerna). To vse se konfiguruje v softwarovem "konfiguratoru" ke zvukovce.

BTW: "doleva" se nerika! ;-)...

Nie som si isty ci tam je jack sensing, vseobecne to vie az Azalia (high definition audio codec) a ta sa k ICH4 tusim este nedavala (ale nie som si zhlavy 100% isty).
Treba to nacpat podla navodu, repro do stredu, mic. na kraj, preistotu restart (ak tam je nejaky sensing nech si to po restarte prebere ako potrebuje), prip. nastavit v ovladacoch tam kde sa da nastavit 5.1 repro (neviem ci dotazovatel nasiel to spravne nastavenie o ktorom som hovoril) nastavit len stereo repro.

nenasel, nainstaloval jsem z tech stranek AC'97 Audio for D1520 (AD1980/ICH4, 6-channel jack sharing), driver only, po restartu se mi objevilo: Rozpoznan novy hardware- Multimedialni zvukovy adapter a chtelo to nainstalovat ovladace z CD nebo daneho umisteni, takze se to nedokoncilo

to nastaveni sem asi nenasel

Ved jasne ze tam musis dat este ovladac AC97 kodeku, mas to tam vsetko
"Audio Driver Onboard AD198X", prip. k tomu este aj cely package "AC'97 Audio for D1520 (AD1980/ICH4, 6-channel jack sharing), Cadenza_ODM package".
Ak ti to tam nevypisalo vsetko tak tam klikni znova vlavo hore na "Downloads" a znova pozaskrtavaj vsetky checkboxy, na tych FS strankach ta volba OS funguje uplne chaoticky (typicke pre nemeckych programatorov).