Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak převést tabulku v Excelu do tabulky v HTML s formátováním?

Mám v Excelu tabulku, některý sloupce jsou formátovány odlišným fontem. Potřeboval bych nějakým způsobem ty data vyexportovat do HTML tak, aby z nich byla tabulka, tj. s tagy <table>, <tr>, <td>, ... se zachováním formátování, tj. aby příslušný sloupec (všechny buňky v tomto sloupci) měl nastaven stejný font, jako je ve zdrojových datech v Excelu.

Excel je verze 2010.

Zkusil jsem obligátní export, tj. uložit jako - ovšem výsledkem není tabulka. Zkusil jsem online konverzi (kdesi), bez úspěchu.

Lze to nějak (ne)elegantně vyřešit?

Zkus to v PSPadu ;-)
Oznac si v excelu, co potrebujes, zkopiruj do schranky a v PSPadu vloz jako HTML (menu upravy / Vlozit special)
Dostanes to same, co jsem psal v prvni odpovedi, vcetne tagu pro tabulku. Jen ze vsechno formatovani je v externim CSS.
Nejjednodussi cestou je opravdu primo z Excelu to ulozit jako HTML (F12, vybrat format HTML a ulozit)