Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iphone 5s a smazani karty

Prosim Vas mam asi 14dni iphone 5s(darek)Tak se s nim ucim.
Zadal jsem pri registraci moji kartu abych mohl stahovat i free aplikace(toto nechapu zlaty android na Samsung kde nic takoveho nechce)
POtrebuji nyni zmenit kartu.Protoze ta stara mi vyprsela k 31.12.2013 a uz to nebere :( ani nechce abych to upravil
Potrebuji starou smazat a zadat novou.Diky

Ahoj,
předpokládám že se jedná o kartu platební, že?

Při aktivaci nového zařízení s iOS (žádné jste nikdy neměl, tedy jste si zakládal nové tzv. Apple ID). Zde, při té nové registraci toho Apple ID je možnost zadat číslo platební karty jako volitelnou, nikoliv nutnou položku. Free aplikace je možné k takovému ID na zařízení stahovat i bez údajů k platební kartě.

Apple počítá s tím, že jeho uživatelům platební karty spojené s účtem Apple ID časem expirují. Ideální je pak kartu změnit např. pomocí aplikace iTunes (volba Account/Account information/Payment information > Edit).

Uložit a je to.

tak pres tenn itunes store mi to nejde. Volbu account tam nemam(je tam pouze genius, purchased,downloads)
Muzete mi prosim poradit jak se Vam podarilo preckocit pri vytvareni APPLE ID kartu???
Taky jsem ji nechtel zadavat, protoze stahuji jen free aplikace ale zadnim zpusobem mi to neslo.
Staci mi tedy smazat kartu a novou nemusim ani zadavat
DIky za radu

Jak se mi to podařilo přespočit to Vám neporadím, je to dávno (cca 2 roky) :-)
Vím ale, že u soukromého Apple ID žádnou platební kartu uvedenou nemám a nikdy jsem jí nepotřeboval.

Na Account se v iTunes (ve windows) dostávám například pravým tlačítkem myši na email adresu (název ID). Vlevo nahoře, pod tlačítkem "play"..

aha.. ne, v iOS 7 iTunes opravdu není :-)

iTunes je program od Apple, co se instaluje na Mac nebo Win počítač, k tomu se pak iPhone připojuje, zálohuje se tím a tak. A taky se tam dá ovládat nastavení
vašeho Apple ID účtu.
Ať vlezete na stránkách Apple kamkoliv, všude se vám instalaci iTunes snaží vnutit. Divím se, že jste se s tím ještě nesetkal.

tak za 1.) platobnu kartu zadavat nemusis, potom mozes stahovat len free appky
za 2.) ked pustis na svojom kompe iTunes, tak sa tam vies doclickat k svojmu Apple Uctu a menit vsetko mozne (vratane platobnej karty).
Vid moj obrazok
Neviem ci to ide aj priamo v iPhone, ja ziadny nevlastnim. Ale kedysi som mal iPad a myslim, ze cez aplikaciu AppStore sa to dalo, pripadne vo vseobecnych nastaveniach pod polozkou Store.
ht1311