Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EasyBCD - Úprava nastavení zavaděče systému Windows

Zdravím ty zkušenější.
V tomto programu se da přidat jako boot virtual disk VHD.

Přes Acronis True Image 2014 jsem udělal zalohu W XP (tib)
Tato verze dovede převést tib na VHD.
Tak jsem tak udělal.
VHD soubor jsem pak přidal v EasyBCD.

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/ostatni/easybcd/

Nefunguje to.
Myslel jsem že se systém natáhne s toho VHD.
Pochopil jsem to špatně?

máš-li ještě původní XP, doporučoval bych provést konverzi pomocí VMware Converter (zdarma). Pomocí konverze dojde k vytvoření image, která má odebrány ovladače původního HW a nabootuje ve VMware Playeru (zdarma) nebo VMware Workstation.

Bohužel konverze již existujícího VHD je o dost složitější, musela by se udělat ručně. Teoreticky by to mohl zvládnout samotný Acronis, pokud máš verzi, která podporuje obnovu image na jiný HW (verze Plus). V takovém případě bys musel tento acronis nabootovat ve virtuálním stroji a rozbalit tento image na jeho disk.

No VMware znam.
To není to pravé co potřebují.
Mam orginal instalačku XP koupenou.
V prací máme koupeny acronis 2014 home, který neumí překopat zálohu na jiné PC.
Zálohu těch XP mam v acronis 2014 home což je na ho--o.
Doma jsem stah s ulož.to již vytvořené boot CD acronis 2013 + plus pack, který to zvládne ale zas nenačte tu zálohu s 2014.
Až bude chvilka času, tak zkusím tu zalohu rozbalit v těch 2014 a znovu zalohovat ve 2013 a nacpat na ten druhý svazek.
To by mělo fungovat.

Dělám sitaře a nejčastější používám notas, kde je linux.
I tak se někdy bez Windows neobejdu.
Klidně bych se uspokojil jen s XP.
Je to však pracovní notas s předinstalovávanými 8 tak je kravina je davat pryč, to by mi u šefu neprošlo.
A zjistíl jsem že sila wifi signali ve W8 je mnohem silnější než v XP.

Nejvic mně u těch 8 smoli ten modry panel po prave straně při připojeni k sitim.
Sloučené ikony lan a wifi v tray.
Ve spravcí sit. připojeni sitovka zmizna, když nemáš v lance aktivní utp.

o to nejde, jde o to, že:

1. XP na novějším železe asi fungovat nebudou, protože ovladače
2. pokud děláš síťařinu, tak právě bez vmware si už dnes nedokážu představit svou práci. Mám všechny potřebné systémy dostupné z jedné instance OS nemusím rebootovat, jedu vše naráz. Dokonce bezdráty se dají skvěle řešit - s wifi do USB se dá dělat velmi pohodlný wardrive/rogue AP scan :o) a zároveň dělat něco jiného na normální síti s vestavěným adaptérem.