Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem routovaci problem

Neviem ci so prepracovany ale nejako neviem preroutovat dalsi subnet.
Takze mam rozhranie na routri (eth1).
ip ro
10.100.0.0/25 dev eth1 proto kernel scope link src 10.100.0.1
192.168.2.0/24 dev eth1 proto kernel scope link src 192.168.2.2
Toto rozhranie ma 2 ip.
ip a l
inet 10.100.0.1/25 brd 10.100.0.127 scope global eth1
inet 192.168.2.2/24 brd 192.168.2.255 scope global eth1

Ja som na rozhrani s pc 10.100.0.23 a potrebujem spravovat cez web zariadenie, ktore je pripojene na switchi spolu so mnou ale ma 192.168.2.1.
Z routra mi to ide ale z mojho pc uz nie.

aha no sice tam moze byt problem. anomoj pc ma default 10.100.0.1 zariadenie ma default prednastaveny vyrobcom cize neviemaky;o).
len mi bolo divne ze s linux servrom komunikoval normalne ale to bolo asi tym ze eth1 malo ip z jeho rozsahu.
ale aj tak mi je to divne...ked zariadenie predsa nema kam poslat packet posle ho na default co v tomto pripade moze byt len linux (aspon to predpokladam).

aha, jestli to je taky nějaký router (podle IP tipuju OvisLink?), tak by možná pomohlo strčin WAN rozhraní taky do LAN.

edit: se serverem to komunikovalo normálně proto, že byl ve stejném subnetu (ergo se paket odroutoval ještě před default routou). jinak mě napadlo ještě jkiné řešení -- na tom linuxu si pakety směrem k tomu zařízení NATuj, pak to půjde taky.