Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Scháním človíčka z Pardubic či Chrudimi, který mne osobně pomůže s jedním softwarem - odměním se :-)

Zdravím, mám velké problémy s nainstalováním Win 7. Už jsem to tady nedávno na diskuzi řešil a zatím mne nikdo moc neporadil. Nejde mne nainstalovat Win 7 - před dokončením instalace se PC neplánovaně vypne a nahlásí chybu. Zkoušel jsem i Win Xp (také hlásí chybu), zkoušel jsem Linux a ten také nešel (pokud to nebylo mou chybou, Linux jsem nikdy neinstaloval). Zkoušel jsem Ubuntu a ten jsem nainstaloval v pořádku a i v pořádku fungoval. Provedl jsem Ubuntem kontrolu HDD a žádná chyba nenalezena.

Na PC nikdy předtím Win instalován nebyl, PC je nový bez OS. Win 7 Home premium 64bit mám originálky (krabicová verze).

Na jiných diskuzích mne také nedokázali poradit. Chyba hardwaru? Nebo dělám něco špatně? Windowsi jsem instaloval milionkrát a vždy ok.

Do servisu to dávat nechci. za 1) bych určitě čekal několik dní než by mne to udělali, za 2) by byla šílená cena. Netuším kolik by si uvedli, většinou mají hodinou sazbu od 400Kč/hod a výš.

Proto mne nepadlo kdyby tu byl někdo z Chrudimi, Pardubic či blézkého okolí a byl by ochotný mne s tím pomoci "na počkání" ... nejlépe do neděle 12.1.2014 (není ovšem podmínkou).

Zadarmo to nechci, nabídl bych 200kč. Třeba bude jen chyba v nějakém nastavení v biosu.. nevím.

Děkuji

Díky vašim radám a ochoty jsem rozchodil aspoň Win XP :-) instalace mne posunula za ten můj kritický bod a nyní probíhá formát HDD (dal jsem formát NTFS (pomale))

Až budu mít WIN XP nainstalováno mám něco na pc zkusit? Na PC chci mít WIN 7. XPčka jsem zkoušel jen abych zjistil zda je chyba v železe a nebo v dvdčku s instalací WIN 7 (ikdyž jsou originální a nové).

Někdo mne tu ještě radil abych před instalací WIN7 odpojil čtečku paměťových karet tak to pak zkusím.

Jen mne napadlo, že až budu mít nainstalovaný XP tak bych eventuálně mohl provést nějakou kontrolu,test?

Asi se ptám jako idiot :-)) ale už si s tímhle tady hraji 3 dny, sice jen po chvilkách, ale už mne to deptá :-)

Testy sa nerobia zasadne z beziaceho OS, na to sluzia specialne verzie OS respektive programov, ktore na nich bezia. Na ramky je to napriklad memtest, na disk utilita od vyrobcu disku.
Opakujem, ze testy nerobime na beziacom OS, cize instalovanie XP nic nevyriesilo.
Teoreticky to vyzera na problem s ovladacom disku, alebo vadnou instalackou, kedze XP slo instalovat bez problemov (IDE compatibile je pre XP nutnost).

Memtest jsem provedl a v pořádku.
HDD jsem prověřoval testem, který byl součásti Ubuntu.

XP jsem nerozchodil, furt mne to hlásilo problém. Dostal jsem radu změnit jednu položku v BIOSu a už mne nyní win xp instaluje (respektivě zatím formátuje HDD)

WIN 7 hlásí chybu viz obrázek v příloze. Na netu mne vyjelo,že bych si měl opravit HOTFIX. Ale varují tam, že pokud to tímhle problémem nebude a já to opravím tak to může ohrozit PC. Raději jsem to teda nezkoušel a snažil zjistit více zde.

Jeden dotyčný mne zde radí vytáhnout před instalací WIN 7 interní čtečku paměťových karet.

Až nainstaluji WIN XP tak to pak zkusím.

Jsem laik a proto mne napadlo využít XP k nějaké opravě (nějakému zjištění,....) XP mít nechci.

Takže asi tak... jsem prostě laik tak se asi někdy blbě ptám :-))

Memtest jsem měl puštěný necelých 20hodin a vše ok.

HDD jsem kontroloval nyní, kontrola viz příloha.

Vypojil jsem snovji interní čtečtu karet a zkusil znova instalaci Win 7. Nyní mne to hlásí opět chybu, ale jinou (viz příloha)

Win XP jsem už na tento PC dokázal nainstalovat, ale Win 7 stále ne. Chci mít jen jeden OS a to Win 7 (XP jsem instaloval abych se přesvědčil zda je chyba v hardware či někde jinde)

Zkusím aktualizovat bios a uvidíme

Ano, instalačka Win 7 je opravdu originální DVD. Jedná se o Home premium 64bit.

Ovšem na jiném PC jsem ji nezkoušel. Toto originál dvd jsem dostal k vánocům. Bylo kupované v normálním obchodě a byla i originálně zabalené. Ale na jiném PC nezkoušené. Zkusit ho nemám ani kde.

Sice jsem teď na ntb, ale je to firemní a přeinstalovávat zde nic nechci.

Co se týká USB panelů tak netuším. Já tohle PC neskládal, skládali v czc.cz. Můžu se na to podívat, ale nevím zda něco poznám. Jsem laik, nevím co a kam se má strkat.

Můžu akorád zkusit dát flashku do těch zadních USB a zkusit znova instalaci win 7.

jakou zase doprčic flashku? Odpoj všechno od USB, kromě klávesnice a myši. Tedy čtečku, přední panel, tiskárnu a já nevím co tam ještě strkáš. Nabootuj z DVD, zruš všechny oddíly, vytvoř jeden nový naformátuj a instaluj. Pak napiš co to udělalo.

nevím co a kam se má strkat

k desce máš manuál, i s obrázkama.

Jeden zde diskutující mne radil abych při instalaci Win 7 dal do USB flash a před instalací nahrál ovladače, které mne doporučil. Na to to napsalo nějakou chybu - viz komentáře před tím. A na to se mne ptal, zda přední USB mám správně zapojené.

Jinak k PC mám zapojený pouze monitor :-) klávesnici a myš pod jedním usb, HDD na který budu instalovat a DVD rom na které je instalačka Win 7.

ostatní věci mám vypojené včetně interní čtečky paměťových karet...

A pokud instalaci provedu bez vložení ovladačů z flash tak je chybová hláška viz obr. Je to teda ještě stará hláška před upgrade BIOSU. Po upgrade biosu mne to píše zase chybové hlášení... zkusím znova a vyfotím.

Věř mi, že už si to budu pro příště pamatovat :-) a děkuji za trpělivost jakou jste semnou měli... jsem nyní šťasten :-)))

P.S. Kdykoliv jsem instaloval (přeinstalovával) Windowsi tak jsem měl vždy klávesnici a myš zapojenou. I v tomto případě u instalace Win XP vše probíhalo správně..jen ty Win 7... vůbec mne nenapadlo,že tu bude s tímto problém...a to jsem už Win 7 kdysi instaloval a taktéž jsem měl Klávesnici drát do USB a myš bezdrát USB a také to šlo v pohodě.

Teď budu zase chytřejší :-)

Takže už mám nainstalováno :-) Díky vaším radám a ochotě se mne to podařilo. Nevím kde byl hlavní problém... dal jsem na vaše rady. Sice to vždycky hlásilo jiný problém...ale třeba i to pomohlo...

Nakonec jsem to přemohl tak, že jsem zadal instalaci win 7 a ihned jsem odpojil od USB klávesnici a myšl. Měl jsem tam tuto:

http://www.alza.cz/microsoft-sculpt-comfort-deskto p-wireless-cz-sk-d470114.htm

Ještě děkuji za vaši snahu,ochotu a za vaše rady. Moc si toho vážím.

Tak a teď jdu dolaďovat a nastavovat :-))