Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadává internet s WIFI

Již delší dobu mě zlobí to, že na notebooku nepravidelně vypadává internet. Je to připojení PPPoE od Avonetu. Do routeru vede hlavní kabel a z routeru kabel do PC-to funguje bezvadně. Pomocí WIFI pak mám připojený notebook, kde internet vypadává-musím vždy kliknout na odpojit a připojit a pak se to zase chytne. Je to normální vlastnost WIFI, nebo mám něco špatně nastavené, nemají být třeba v PC a na notebooku nějaké rozdílné IP adresy, netluče se to nějak? Když dám diagnostiku sítě, napíše mi to vždy vstupní brána opravena. Díky za názory.

Když dám diagnostiku sítě, napíše mi to vždy vstupní brána opravena.

jaký má důvod to opravovat bránu? z dhcp dostaneš komplet nastavení.
při příštím problému si vyjeď příkaz:

ipconfig -all

cvičně se podívej na svoje nastavení už teď.

pokud vypadává wifi, prolez si chyby v prohlížeči událostí z té doby (protokoly windows - systém), co se tam dělo.

Vyzerá to tak, že chceš z wifi "vytrieskať" maximum... 802.11 n a máš nastavenú šírku kanála na 40MHz čo má za následok 2 veci:
1. Dvojnásobnú rýchlosť a použitie hlavného a sekundárneho kanála
2. Výpadky pri zarušenom pásme - Tvoj prípad...

Ak umožňuje Tvoj NetGear nastaviť šírku kanála na 20Mhz - nastav a použi kanál č.11 - tam vidím najschodnejšiu cestu.