Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamrzání PC při náročnějších aplikacích

při normálním chodu PC běží bez problémů, nevykazuje žádné známky nestability. Jakmile ale spustím náročnější aplikaci (hry, náročný software atd.) PC po nějaké době hraní zamrzne a začne vydávat prapodivné zvuky (zní to jako kdybyste chtěli cirkulárkou řezat železo) a pomůže jedině reset.

Když mám v CD mechanice a hraju nějakou hru z CD (zdá se mi, že ty zvuky dělá mechanika) ale když hraju hru z HDD tak ty zvuky vydává harddisk.

HDD i mechaniku mam každou na jiné kšandě takže by se spolu "prát" neměli...zkoušel sem i test ramky ale nenašel žádnej problém. Už opravdu nevim co s tim dokážete někdo pomoct? byl bych vám zavázanej.

HW: AMD Athlon 2.0GHz. přetkt. na 2.5GHz dual-core, ATI Radeon X1900XT 512MB, 2 GB RAM, HDD Maxtor 260GB

"nevypada" - to si ako posudil? Myslis ze z neho vyleti papierik s napisom "som poskodeny"? :-) Skus iny zdroj si pozicat a skus to iste. Prip. kontroluj teploty je mozne ze sa nieco prehrieva. Zvuky podla mna nejdu ani z CDROM ani z HDD ale napr. z niektoreho vetraku alebo PC speakera ak sa nieco prehrialo.

Takové zvuky může vydávat disk, ale také zdroj a ve slabší intenzitě dokonce i nějaké chipy. Viděl jsem na vlastní oči grafiku ATI hvízdající při vyšší frekvenci zobrazení. Doporučuji začít tím, že vrátíš přetaktování na původní hodnoty.

Chipy ziadne zvuky nevadavaju :-) Ked nieco pisti tak spravidla cievky DC-DC menicov (ktore su aj na grafike), vacsinou ak ten DC-DC menic je pretazeny alebo nahouby navrhnuty (zvycajne u lacnych vyrobcov).
P.S. ... samozrejme mozu pistat aj civky alebo kondiky v zdroji, ako pises, odporucam najprv skusit iny zdroj.

Osobně bych začal taky tím přetaktováním tzn. vrátit na původní 2GHz a potom bych počítač otestoval na viry a spyware. Jinak takové zvuky skutečně vydává i HDD a někdy i procesory nebo jiné integrované obvody. Na vlastní uši jsem slyšel jak Celeron 2,8GHz píská a bzučí a dokonce jsem slyšel integrovaný zesilovač hrát muziku :-) Byl to Tesláckej MBA810 a skutečně hrál jak mrňavej piezo měnič.

Zvuky moze vydavat samozrejme aj HDD kedze je to mechanicke, ale hlavne cievky (niekedy aj kondenzator), vedla CPU u DC-DC menica a nie samotny CPU. Zosilovac je specialny pripad ak cez to preteka vysoky prud ale skor by som povedal ze ti tam hrali cievky alebo kondiky. Hrat moze len nieco co ma nejaky fyzikalny dovod sa hybat v zavislosti na pretekajucom prude, a IO ziaden dovod nemaju (na rozdiel od vinutia cievok)

Ten pretakt samozrejme zrusit ani som si nevsimol ze to ma pretaktovane (a potom sa moze divit ze to nieco (napr. aj menice na doske) neutiahnu ::))...

Zdroj GEMBIRD 600W CCC-PSU8, 2x tichý větrák, aktivní PFC/P4

PC je odvirovanej, odspywarovanej, defragmentovanej a přehřívánim by to taky nemělo bejt...PC má při běžnym provozu 25-30 stupnů a při hraní kolem 35-40 stupnů, grafika u náročnějších her kolem 70 stupnů a HDD kolem 40.
takže to vypadá, že můžu zdroj vyhodit oknem? ::)

EDIT: zkusim teda vrátit to přetaktování...ale přetaktovaný už to mam asi 3 měsíce a začalo mi to dělat asi před 2 tejdny...po taktování sem kontroloval stabilitu Primem95, Science Markem, PC Markem a 3D Markem...nevykazoval žádný známky nestability