Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamrzání PC při náročnějších aplikacích

při normálním chodu PC běží bez problémů, nevykazuje žádné známky nestability. Jakmile ale spustím náročnější aplikaci (hry, náročný software atd.) PC po nějaké době hraní zamrzne a začne vydávat prapodivné zvuky (zní to jako kdybyste chtěli cirkulárkou řezat železo) a pomůže jedině reset.

Když mám v CD mechanice a hraju nějakou hru z CD (zdá se mi, že ty zvuky dělá mechanika) ale když hraju hru z HDD tak ty zvuky vydává harddisk.

HDD i mechaniku mam každou na jiné kšandě takže by se spolu "prát" neměli...zkoušel sem i test ramky ale nenašel žádnej problém. Už opravdu nevim co s tim dokážete někdo pomoct? byl bych vám zavázanej.

HW: AMD Athlon 2.0GHz. přetkt. na 2.5GHz dual-core, ATI Radeon X1900XT 512MB, 2 GB RAM, HDD Maxtor 260GB

Zdroj GEMBIRD 600W CCC-PSU8, 2x tichý větrák, aktivní PFC/P4

PC je odvirovanej, odspywarovanej, defragmentovanej a přehřívánim by to taky nemělo bejt...PC má při běžnym provozu 25-30 stupnů a při hraní kolem 35-40 stupnů, grafika u náročnějších her kolem 70 stupnů a HDD kolem 40.
takže to vypadá, že můžu zdroj vyhodit oknem? ::)

EDIT: zkusim teda vrátit to přetaktování...ale přetaktovaný už to mam asi 3 měsíce a začalo mi to dělat asi před 2 tejdny...po taktování sem kontroloval stabilitu Primem95, Science Markem, PC Markem a 3D Markem...nevykazoval žádný známky nestability