Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi EN verzí klávensice a CZ verzí

Mám takový jeden úsporný dotaz, zjistil sem, že klávesnice Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 EN OEM je o 3 stovky levnejsi nez CZ verze, ale předpokládám, že tam asi nebudou ty český znaky (např. ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é), takže bych potřeboval poradit jestli to jde nějak obejít a mít i české znaky na té EN verzi, nezáleží na tom, že to není popsané ale na tom aby tu fci ta klávesa měla a šlo psát s českýma znakama. Díky za rady.:))

Z klavesnice neprichadza ASCII kod !!! Ak by prichadzal ASCII kod tak by pismena zaviseli od klavesnice ci mas cesku alebo anglicku, ale ono to od klavesnice nezavisi ptz. klavesnica posiela len scan-kody (nieco ako "cislo klavesy"), aj pri stlaceni/pusteni Shift, Alt, apod. vysle klavesnica scan-kod, osetrovanie tychto stavov je potom len vec OS (alebo v DOSe je to vec BIOSu), aj to tvoje Alt-cislo je cisto vec OS, klavesnica s tym nema nic spolocne.