Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pc načte jen polovuinu hodnoty ram

Zdravím mam takovej problem bios a i ve Windows mi ukazuje pouze polovinu ram kterou mam v pc např. jestliže dam do pc 2giga tak mi ukaže bios jen 1 giga a windows taktež prosím o pomoc nevím si stym rady mam zakl. desku-gigabite ga-eg41mf-s2h operačni system windows8 64bit jinak ten problem sem měl i u sedmiček

Because of chipset limitations
* To avoid the system being unable to start or the memory being incorrectly detected, if only one memory module is to be installed, we suggest that you install it on the DDR2_1 or DDR2_3 socket; to install two memory modules, we suggest that you install them on the DDR2_1 and DDR2_3 sockets.
* Do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDR and DDR2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.

mám ted stejný problém koupil jsem 2x 2GB a když dám obě bios ukazuje 2gb když dám každou zvlášt tak 1 gb.
před tím sem měl 2x1 gb a ty šly v pohodě. pc běží dál bez chyb ale v2 gb jsou ....... :/

zajimávé je že na xp mi ukazuje 2 GB ale 64bit win 7 ukazuje nainstalovaná 4 GB , použitelná 2 GB

a aplikace everest ukazuje 2 moduly po 2 GB v kazdem slotu.

Tak jeslti jste na něco přišly rád se taky poučím :)

Tak sem problém částečně vyřešil paměti sem prodal pres aukro, protože v jinem pc načetly 4gb.
a koupil pres aukro jinou zančku a jdou 4gb.

jen porad nwm v čem byl problem, obě byly: ddr2 2gb 800 a kdyby byly rozbyte tak proc spolehlivě fungovala jen polovina ?

Teď jsem zrovna resuscitoval jednu mrtvolu, a nemaje jinou možnost, osadil jsem kit 2x2GB, jenže oboustranné, a protože nebyly ze seznamu podporovaných, tak to jede jen na poloviční kapacitu (ale řešit to nebudu - byl to poslední chirurgický zákrok, příště to už odmítnu - majitel to ví - nejsou díly a ochota se s tím drbat, nehledě, že pořád chce zvyšovat výkon, protože to "nestíhá", ale nechce pochopit, že s trabantem prostě závod nevyhraje).