Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je potřeba chlazení na procesor/bednu ?

Ahoj,mám před sebou problém. Mám sestavený nový PC (bedna,vnitřek ...) jenže bez chladičů. K bedně je akorát jeden větrák zepředu zdarma,ale jinak jsem nekoupil žádné chlazení. Chci se proto zeptat,je možné mít herní PC vpohodě bez dokoupeného chlazení na procesor a malých větráčků v bedně ? Díky

CPU Intel Core i5-4440 (3,1GHz, 6MB, LGA 1150) BOX
2 HDD Seagate Barracuda 7200.14, 3,5" SATA III, 64MB - 1TB
3 DVD-R/+R Samsung SH-224DB, SATA, černá, bulk
4 CASE CoolerMaster K350, černá, bez zdroje, průhledná bočnice
5 MB Gigabyte B85M-D3H - B85, DDR3, s. 1150, mATX
6 RAM Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 (KHX1600C9D3P1K2/8G)
7 Zdroj OCZ ZS Series - 550W, 80+ Bronze
8 VGA ati MSI R9 270X GAMING 2G, 2GB, DDR5, PCI-e

To je ta sestava,jinak jo,myslel sem to tak,že BOX chladič mám,ale jestli nevadí že nebudu mít jiný kupovaný (nevím jak se ty chladičew jmenujou) ... BTW: V bedně mám sloty na větráky vepředu,zespodu,shora,zezadu ... zezadu to nechci dávat,jelikož mám vzadu od zdi PC cca 10 CM , takže neměl bych to dát jinam,popř. těch 10 CM nevadí ?

Tomu zdroji (stejně jako většině s vyjímkou Seasonicu a Enermaxu) na 99% nefunguje ochrana proti přetížení ani podobné bezpečnostní prvky. Zdroj při přetížení okamžitě shoří a sebou vezme půlku PC. Seasonic je schopný utáhnout i větší wattáž než má udanou.

však co je špatného,když to bude v redukci ten 400W?

Jeto o dva spoje navíc = možnost mizerného přechodového odporu, potencionálního místa poruch/pády v zátěži, přehřívání.
Karta která má 180 TDP + možnost přetaktu si zaslouží slušný výkoný zdroj, který se nebude v zátěži "dřít" na 90% svých možností s max.ot/min ventilátoru.

(ale jinak si kup co ti libo, jsou to tvé prachy a tvoje "úspora")

ve přededu

Má tam i tohle, tak to se snad vzájemně ty chyby vynulují, ne? :-D