Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 10 najlepsich IT produktov roka 2006

podla testovacieho centra portalu CRN.com je tabulka 10-tich najlepsich IT produktov roka 2006 nasledovna:

1. najlepsi webovy vyvojovy tool - DataDirect Technologies Stylus Studio 2007
2. najlepsie bezpecnostne riesenie - Astaro Security Gateway
3. najlepsi sietovy hardware - Server Partners File Engine
4. najlepsi storage(datove uloziste) - Intel SS4000-E
5. najlepsi tool na vyvoj aplikacii - Compuware DevPartner 8.0
6. najlepsia tlaciaren - Minolta Magicolor 7450
7. najlepsi notebook - Hewlett-Packard Compaq NC6400
8. najlepsi aplikacny software - Microsoft Exchange 2007
9. najlepsi operacny system - Microsoft Vista Enterprise Edition
10. najlepsi server - SuperServer 5015M-MR

Mhm, s někoika body bych si dovolil nesouhlasit.

6. najlepsia tlaciaren - Minolta Magicolor 7450

Mám ji v práci, ale víc na ní nadávám, než tisknu.

8. najlepsi aplikacny software - Microsoft Exchange 2007

Já to nepoužívám, ale jak to vidím u zákazníků, tak bych si teda nejlepší aplikační software představoval úplně jinak.

9. najlepsi operacny system - Microsoft Vista Enterprise Edition

Není na takové hodnocení ještě brzy?

tu tlaciaren vobec nepoznam, ale predpokladam ze sa bral ohlad na vykon/cena. co sa tyka exchange servera, tak moji znami v spojeni s outlookom si ho pochvalovali. podotykam, ze nie su lamy. co sa tyka Visty, zatial som o nej len cital(nie na zive :-D ) a paci sa mi jej modularnost a jednoduchy vyvoj aplikacii pre tento OS. podla mna prave jednoduchy vyvoj aplikacii je velka sila MS.

Tiskárna je skutečně neskutečně laciná :-). Možná tiskárna může být dobrá (i když k mechanice bych měl taky výhrady - hlavně hluk). Ale ovladače vedou. Mám tu smůlu, že tiskárnu jsem připojil k počítači syna a já se pokouším tisknout přes síť. Tisky občas zmizí neznámo v které černé ďouře.
Než M$ exchange, hlasoval byc spíš pro Lotus.
U Visty je jedna věc propagační chvalozpěv Mikrošoustu a druhá zkušenosti ze skutečného provozu.

proti Lotusu nemam nic ale vacsi vyvoj prebieha na exchange serveri, takze ja by som zase skor isiel do MS riesenia. co sa tyka vyvoja aplikacii, neveziem sa na MS anti vlne a ani na MS PR kecoch. programoval som ako pod linuchom tak aj pod winom a z vlastnej skusenosti musim povedat, ze vyvoj aplikacii pod winom je podstatne rychlejsi a efektivnejsi. teraz sa hram s Monadom(PowerShell) a tento shell sa MS-tu celkom podaril.

Taky spoustu programuju (když nejsem zaneprázdněn blbostma jako je účetnictví DPH a pod :-/) jak pro Wokna, tak i Linux. Jistě, pro Windows se programuje líp a rychleji, protože je k dispozici halda nástrojů. Ale stále na mě dělá dojem to, že MS sice něco dokonale vymyslí, udělá standardy, teoreticky to dokonale zpracuje ale vlastní realizace není dotažena do konce, nepokrývá vše, co bylo navrženo. Navrch je to okořeněno hrstí velice zákeřných chyb. Vzpomínám, jak jsem se rozlítil při programování ve FoxPro a navždy jí proklel a zavrhl do hlubin pekelných. Stálo mě to dva měsíce zbytečné úsilovné práce a spousty nadávek od uživatelů. Prostě ve FoxPro SELECT dodával občas špatné výsledky. Ve dvou tabulkách o 10 000 větách nespojil dohromady věty, jestliže primární index měl hodnotu 157 (dejmetomu, přesnou hodnotu už si nepamatuju). Takže z 10 000 vět vypadly asi 3 položky (jednalo se o faktury zrovna na vysoké částky), které nevylezly v saldu neuhrazených faktur. Co jsem se nahledal v programu, protože bylo neuvěřitelné, že se to vyprdne zrovna na 3 věty. Chybu jsem pak k reklamaci přesně definoval, vytvořil šoupříklad s demonstrací chyby. Kvízová otázka: Myslíš, že se MS namáhal něco opravit?

:-?:-?:-?

S tou Foxkou teda čučím. Mi se prostě zdají tyhlety DOSácké endžíny (foxpro, dbase) mnohem robustnější a blbovzdornější než windowslike alternativy (nemyslím tím molochy za milióny Kč... ke kterým se nikdy nedostanu). I když s dbase mám taky jednu perličku, kdy mi filtrovací dotaz na kalendářní měsíc napoprvné odmítá provést výběr s hláškou jako: "...špatně (syntexe...)zadaný dotaz, který byl přesto uložen." Při druhém pokusu (bez jakékoliv úpravy!) již nahodí požadovaná data :-)

Foxka pro DOS ještě fungovala dobře, rychle a snad nejrychleji - když jí ještě dělal Fox Software. Od doby, kdy se lišáci prodali Microsoftu, jde to s ní s kopce, ba ze srázu. MS má prioritu ve vývoji MS SQL, technologie .NET a ADO.NET a Fox je vlastně samokonkurence jejich vlastních produktů a podle toho taky vypadá. Evidentně z Foxky čiší, jak je trpěným ošklivým kačátkem někde na okraji zájmů M$.
Chyba co popisuji, se u DOS Foxky neprojevovala (tam ještě nebylo Integer pole a international sort - v tom má ta chyba kořen), až ve verzích Visual 3, 5, 6 a 7. Dál už s Foxkou nedělám. Další kvízová otázka. Ve které verzi jsem závadu reklamova? (ve Visu 3 :!:).

//Edit:

..špatně (syntexe...)

Patrně není definována nějaká proměnná. Po druhém spuštění bez úprav se samodefinovala prázdnou hodnotou a projde to. Samodefinování proměnných je též děsná zákeřnost foxky. Představi si, že máš v programu nějakou proměnnou a v některé části programu se uklepneš a je v názvu proměnné blbě písmenko. Rázem je to proměnná jiná, kompilátor nic nenahlásí (narozdíl od Delphi), programátor žije v blahém přesvědčení, že program chodí (všechny větve programu nikdy neotestuješ). A po několika letech, kdy tuto větev náhodou program navštíví, je něco blbě spočítané. Vzniknuvší prů*ser nemusím dále rozvádět.

to myslíš vážně, že větší vývoj probíhá na MS Exchange? :-D Vždyť MS jen (ještě ke všemu dost špatně) kopíruje funkcionalitu Domina. Teď právě pracují na ekvivalentu Domino R5 :-) (R5 byl vydán v roce 1999 :i:)

Ale ono je to celkem pochopitelné, o MS Exchange se mediálně píše i v případě, že změní ikonky. Schválně si dejte prohledat např. živě.cz na informace o vývoji Lotusů. Kromě pár zcestných informací o verzi 7 ticho po pěšině. Přitom IBM uvolňuje nové verze collab balíků (Domino-Notes, Sametime,..) minimálně každý čtvrtrok.

A to už ani nemluvím o 3rd party vývoji aplikací pro Domino - jak je možné, že většina velkých informačních webů jede na Dominu? ;-) (poznáte je jednoduše - v URL se vyskytuje koncovka .nsf). Oproti tomu je MS SPPS jen jedna velká hrůza.

jasne ze to myslim vazne. IBM je velka skostnatena firma, ktora od doby SQL nic poriadne nevymyslela. :-D poznam uzivatelov, ktori zhyckani Exchangeom v kombinacii s Outlookom dodnes pi*uju na Lotus. opacny pripad nepoznam, to ale neznamena ze nexistuje. ;-) a ako koder tiez som nemal najmensi problem s MAPI, mohol som si rozirit Exchange alebo Outlook k obrazu svojmu a nepamatam sa, ze by mi nejaka API funkcia chybala. ukas mi API "velkeho" Lotusu, rad sa na ne pozriem a mozme urobit porovnanie.
jedine co mi na MAPI vadilo bolo to, ze bolo ocividne jasne ze Exchange a MS Office kodovali rozne timy a niekedy sa rovnake veci znacne lisili nielen v interface a aj v kvalite algoritmu. :-/

ehm, ehm, vsak som sa tam nic poriadne nedocital. bud som nabehol na zlu linku: http://www-12.lotus.com/ldd/doc/tools/cplus/3.0/lnc pp30.nsf alebo tam ozaj nic nie je. :-D navyse mi ten ich objektovy model pripada ako rychlo zbuchany z C-ka, co ale zase nie je take tragicke.
takto si ale predstavujem API a dokumentaciu: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa564146.a spx
btw., podotykam, ze toto je este stare MAPI pisane pre COM(+) a exchange server 7 ma uplne nove MAPI. nieco sa uz da pozriet tu, ale nie je toho este vela: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa562613.a spx
p.s.: ano, uctovnictvo nevie. :-p

nebudu se s tebou hádat, nejsem profesionální programátor ;-)

Jen vím, že Domino cluster jendou nakonfigurovaný je schopen běžet roky bez problémů (a bez restartů). Zkušenost s Exchange clusterem mám takovou, že to je na souvislý sled sprostých slov.

Věci, které lotus používá prakticky "odnepaměti", jako je datové úložiště propojené s poštou přinesl v omezené míře až Exch2003.

njn, ale to už běží jako COM objekt :-), tj. za účasti hostitelského systému (který může být jen jeden jediný).

Ale já stejně vím, že tě nepřesvědčím o tom, že Lotus je daleko vyspělejší než MS řešení. Jeho problém je, že je "jiný", nezapadá do té "MS skládačky" stejných ikon, tlačítek a bugů, a proto se ho mnoho lidí štítí. ;-)

Ale já stejně vím, že tě nepřesvědčím o tom, že Lotus je daleko vyspělejší než MS řešení.

Lotus může být opravdu svým zúůsobem vyspělejší backendové řešení. (Když pominu podporu mobilních zařízení, o tom si dovolím pochybovat). Exchange clustery skutečně není nijak extra pohodové spravovat.

Klíč k tomu, proč si myslím že je Lotus k ničemu, je frontend. Notesy jsou bloated, nepřehledné, bugové a zatímco k Outlooku, který má jednotný interface s Office posadíš cvičeného lachtana a je schopen si organizovat schůzky, u Notesů na to bude dva dni čumět jako lachtan na nová vrata, a když si na to zvykne, tak na to bude nadávat. Nemám je prostě rád a zatímco serverovou část a normálně vypadající aplikace typu Sametime klienta respektuji, Notes klienta opravdu ne.

PS. že jde použít Outlook vím, ale pokud vím není to plnohodnotný klient pro Lotus Notes.

ano, to je prakticky totéž to, co jsem psal.

Jednoduše Lotus není jen pošta s kalendářem (jako outlook+exchange).

Co se přehlednosti týká, jedná se taky (přesně ve stylu co jsem psal) o zvyk. Mně osobně připadá Outlook se svými řadami ikonek strašně nepřehledný, něco v něm nastavit mi trvá strašně dlouho a nalézá se to na těch (z mého pohledu, podotýkám) nejméně logických místech.

Je to asi tím, že jsem primárně odkojen Mikrosoftími produkty. Moje práce s Lotusy byla přesně v tom stylu co popisuješ umocněná hardwarově velmi podceněnou konfigurací počítače. Akorát jsem jako lachtan čuměl deset minut na hodiny, 20 minut tápal mezi tlačítky, pak rezignoval a nastavil si přesměrování pošty na soukromou schránku.
Naštěstí jsme přešli na Outlook.

aj by si ma mozno presvedcil, keby som nejaky businesses communicate system potreboval. je pravda ze teraz k svojmu zivotu nepotrebujem ani Exchange ani Lotus server. co sa tyka administrovania a samotneho behu Lotus serveru, tam sa s tebou hadat nebudem, pretoze s tym velke skusenosti nemam. tuto parketu prenecham Vladimirovi. :-)Na druhej strane fy. ako velka skostnatena modra ma k nasadeniu svojich produktov do buducnosti moc nepresviedca. fy. ktorej uz takmer pred 10 rokmi tvoril 60%-ny obrat "servis", uz moc inovativna nebude. myslim ze hardware je stale jej silna parketa a tomu by sa aj mala venovat.
p.s.: ak niekedy budem rozmyslat nad riesenim Exchange vs. Lotus, urcite sa na teba a Vladimira obratim. mozno ma aj presvedcis. ;-) otazka je, ci vtedy este nejaky Lotus bude existovat. :-p:-)