Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Error-Service Temporarily Unavailable

Ahojte,
Asi mesiac sa trápim s 503 Error hláškou. Mám webstránku, ktorá fungovala bezproblémov, až kým sa jedného dňa neobjavila správa v prehliadaci: Service Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Samozrejme som po opakovaných prípadoch komunikovala s providerom, ktorý mi vysvetloval chybové hlasenie takto:
chybove hlasenie Service Temporarily Unavailable sa vypise v pripade, ak sa
na serveri pre Vasu domenu aktivuje automaticka ochrana pred pretazovanim
servera. Ochrana je aktivna do 10 min. a potom je znova web pristupny. To je
sposobene tym, ze sa zvysili systemove naroky na Vasu prezentaciu. Zvysene naroky na system mozu sposobovat zbytocne beziace skripty (napr.
vlastna statistika pristupov s resolvovanim hostov a pod.), alebo zle
odladene php-skripty (zacyklovanie, nezmyselne sql dotazy, zla optimalizacia
tabuliek a pod.).

zaujimavostou je, že prave v obdobi objavenia chybovej hlasky som na web ani nepridavala dalsie rosirenia, dokonca ani clanky. (kiez by to prislo po nejakom mojom zasahu...to by som vedela dovod).
napriek tomu som cistila databazu, odinstalovala nepotrebne komponenty a moduly. Ziskala som aj log od providera, ktory mi ale vela nenapovedal, kedze z neho je len jasne, ze prave index.php zdrzuje najviac...
Spravila som aj to, ze som stiahla zo servera vsetky subory a porovnala s povodnymi (inštalacnymi), ci sa nahodou nejaky vadny script niekde neusadil.... a nic :-(

Chybove hlasenia pokracuju :-(

Dolezite info:
na tom istom serveri prevadzkujem dalsie 2 webstranky s tym istym CSM (Joomla) a s nimi nieje ziaden problem (hoci je pravda, ze neobsahuju tie iste rozsirenia a sablonu maju inu...)
Chybove hlasenia sa mi objavuju najcastejsie vtedy, ked pracujem s nastaveniami v administraticnej casti).
Statistiky zatazujuce databazu som uz davno zrusila.
Návštevnosť zase nieje až taká, že by sposobovala preťazenie stránky...

Moja otazka znie:
Viem, ze je tazke, dokonca asi nemozne poradit konkretne, ale mate nejaké tipy, skusenosti, akou cestou sa este mam vybrat, co skontrolovat, aby chybove hlasky prestali - bez novej inštalacie celeho redakcneho systemu?

Budem vdacna za vsetky napady, pripomienky, alebo vase podobne skusenosti....
web, o ktorom je reč: www.einfo.sk

Ďakujem
Monika

Třeba se ti zvýšila návštěvnost a provider není na takový nával zařízený. A protože to nezvládá, řeší to po svém - na chvíli stránky odstaví.
Zkontroluj si grafy naštěvnosti.
Zkontroluj si množství přenesených dat a zjisti si, zda nemá provider nastavenu nějakou hranici.

Navstevnost podla mna to nebude, je rovnaka ako pred chybovymi hlaskami a nie je zas taka velka, ze by web neuniesol tolko citatelov naraz ;-).

K providerovi este citacia z jeho mailu:
....."na serveri pre Vasu domenu aktivuje automaticka ochrana pred pretazovanim servera. Ochrana je aktivna do 10 min. a potom je znova web pristupny. To je sposobene tym, ze sa zvysili systemove naroky na Vasu prezentaciu a prezentacia presahuje systemove naroky 300 beznych priemernych prezentacii....Tych 300 beznych prezentacii Vam kolega napisal len orientacne, spriemerovanim sme dospeli k urcitej hranici, pri ktorej s velkou rezervou bezi na jednom serveri 500 webov. Vynasobenim x300 sme dospeli k hranici, ktora je limitna pre zdielany webhosting tak, aby este neohrozoval ine weby na danom serveri. Ak sa prekroci ojedinele, moze to byt sposobene napr. tym, ze tam intenzivne pracujete s db alebo ste spustili nejaky chybny (napr. zacykleny) skript".....

Viac info nizsie, v odpovedi u IgoraK

takto je tazko poradit ked nevieme, ake ma provider nastavenia. vytvor si na svojej stranke php script napr. info.php ktory bude vyzerat nasledovne:

<?php
phpinfo();
?>

a daj vediet ked to budes mat. potom sa nato niekto moze pozriet a mozno na nieco pride.
este si mozes otestovat, ako dlho natahuje tvoju stranku: index.html
p.s.: tak som to urobil ja a tvoja stranka vyzera OK. este mozes poskytnut log a tiez mozme urobit nejaku analyzu. admin rozhranie nepoznam, ale predpokladam ze ked to problem nerobi inym, tak najskor by to nemalo ani tebe. predpokladam ze si sa v zdrojakoch urcite nehrabala. mozno existuje aj lepsi provider.

Dalsie nastavenia:
web bezi u Superwebhosting.sk webhosting MAXIMUM a phpinfo mam priamo v admine, nie je problem poslat info.
cast log suboru od providera:

LOGLOGQ: 1164452120 63 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452297 64 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452022 60 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452301 51 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164451974 1 einfo.sk GET /images/stories/diashow/voda16m.gif HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452071 60 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452132 65 einfo.sk POST /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452196 54 einfo.sk GET /content/view/354/146/1/6/ HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452268 13 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452294 35 einfo.sk GET /content/view/373/133/ HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452324 58 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452353 58 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452278 37 einfo.sk GET /content/view/373/133/ HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452279 62 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164451963 12 einfo.sk POST /administrator/index2.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164451963 40 einfo.sk GET /administrator/index2.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164451976 61 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452017 62 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452041 13 einfo.sk POST /administrator/index2.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452042 39 einfo.sk GET /administrator/index2.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452116 1 einfo.sk GET /images/stories/diashow/kvet25m.gif HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452117 65 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452268 13 einfo.sk GET /index2.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452290 12 einfo.sk POST /administrator/index2.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452290 33 einfo.sk GET /administrator/index2.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452316 36 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452319 59 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452352 18 einfo.sk GET /component/option,com_contact/Itemid,3/ HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452068 62 einfo.sk GET /component/option,com_frontpage/Itemid,1/ HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452229 84 einfo.sk GET /content/view/161/120/1/1/ HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452301 62 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452372 48 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452443 30 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452265 51 einfo.sk GET /content/view/166/119/1/3/ HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452367 60 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1
LOGLOGQ: 1164452408 26 einfo.sk GET /index.php HTTP/1.1

zevraj to tretie dvojciferne cislo znaci sekundy nacitavania...

Ano, stranka sa nacitava rychlo - ak prave je v "prevadzke" :-/
V kodoch som sa "nehrabala", len málo ;-), samozrejme som si ich okamzite dala skontrolovat u joomla-useroch, ci prave tam nie je problem + kontrola s povodnymi zdrojakmi.
zatial to riesim tak, ze postupne vypinam jednotlive moduly a komponenty, ktore by mohli sposobovat chybu.
Ale doteraz sa chyby vyskytuju:-/

tak ho posli okamzite do pi*e, pretoze max cas mas nastaveny na 5s, takze nie je mozne aby ti bezal script napr. 60s ako bolo v logoch - max_execution_time 5.
btw., pokial viem, tak to nie su ani original apache logy, pretoze tam sa neuvadza celkovy cas vykonavania scriptu ale v akom case bol poziadavok. inac je aj drahy, takze nebudes nic lutovat. podla mna je prave v tom problem, ze mozno niekedy prekrocis ten cas 5s a preto mas tu hlasku. ja to na svojom webe mam max_execution_time 25 - info.php

Vdaka za radu...a kedze sa v tychto veciach nevyznam a ja mu napisem, aby zvysil cas z 5s na 25 a on mi odpovie, ze kvoli nejakej ich bezpecnosti to nemoze spravit, ako mam argumentovat? mna odpali hociakym dovodom, co mu neviem vyvratit :-(
mozes mi v skratke napisat, ako mam reagovat, ak mi to nebude chciet spravit?
samozrejme ze sa popozeram po inom hostingu (hoci prave prednedavnom som predlizila hostovanie na dalsi rok...)
pripadne mi niekto vie poradit lacnejsi webhosting a aspon s tak dobre podmienky ako mam u nich?
Vdaka
Monika

mozem, ale az tak okolo 23:00. btw., tych 5s je malo, lebo niekedy mozes robit zlozity dotaz a nestaci to. aj u nas su niekedy dotazy dlhsie ako 5s. co som pozeral ceny, tak nic moc. ja napr. platim okolo 2300 sk s DPH aj s domenou na rok a mam tento hosting: http://www.exohosting.sk/hosting12-biznis-hosting.h tml
napis mu skratka, ze to obmedzenie je velmi striktne a ak to nezmeni tak odides. uz aj tak u mna nema vela dovery, lebo ta klamal ze ti bezi script viac ako minutu a technicky to nie je mozne prave tym obmedzenim.

vdaka za odpoved.
na moju ziadost mi nastavil cas na 30s.

Hoci mi pisal, ze
"....ano, je mozne to zvysit, ale to problem s pretazovanim servera, vplyvom coho dostavate tu hlasku 503, skor prehlbi nez odstrani, pretoze cim vyssia ta hodnota bude, tym dlhsie sa dovoli bezat problemovym skriptom... "

Takze uvidime. budem to sledovat a dalej hladat a riesit....
Mimochodm IGA.sk ma az 60s (max_execution_time)

Monika

Info, pre tych, koho to zaujima, ci sa problem vyriesil....

po zmene max_execution_time na 30s sa to mierne zlepsilo, no aj tak som musela odinstalovat kopec modulov a inych rozsireni...
napriklad e-shop som dala do inej databazy, do subdomeny, iste rosirenia aj ked sa mi pacili, musela som dat dole :.(
teraz sa error hlaska objavuje velmi zriedka, hlavne vtedy, ked pracujem v administrativnej casti (hlavne s clankami). zevraj editor si vyzaduje kooooopec miesta :-/
Ale uz je to ovela lepsie, ako to bolo.

Takze vdaka za vsetky vase rady, postrehy a pomoc!
Monika