Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký USB Wi-Fi adaptér?

Zdravím, potřeboval bych radu, jaký koupit Wi-Fi USB adaptér? Bydlím v paneláku, mám router TP-Link TL-WR741ND. Potřebuji se zbavit kebalu, který vede od antény k router, tak jsem se rozhodl, že router umístím u bytových dveří a do stolního PC hodím adaptér. Jenže nějak se nemůžu rozhodnout, jaký koupit? U většiny jsem se u hodnocení dočetl negativních komentářů ohledně dosahu signálu, či jeho síle. Používám Wi-Fi na televizi, i na mobilech. Nyní bych teda chtěl router dát k bytovým dveřím, do stolního PC dát adaptér, ale bojím se, aby stolní PC neměl slabý signál. Mám Win 7 32-bit.

Díky za rady a tipy.

Samozřejmě, že bude špatnej signál, protože tyhle věci s pidianténkou bejvaj na tom nejblějším místě pro příjem. A ještě k tomu máš přes WiFi telvizi. Předpokládám, že router je teď někde poblíž televize, takže po přesunu bude za zdí. Nemluvě o asi dost zarušeném pásmu v paneláku. Jestli ten kabel nemusíš odstranit opravdu nutně, tak ho tam nech a přidej ještě jeden k televizi.

tak jsem se rozhodl, že router umístím u bytových dveří
ale bojím se, aby stolní PC neměl slabý signál

maximální průchodnost a minimální zátěž dosáhneš pro drátové připojení.
asi proto všechno převádíš do mizerně propustného wifipásma. u wifi je ještě jeden takový nepříjemná věc: za první či druhou zdí už obvykle signál stačí jen na géčkové připojení. a pokud se o to mají dělit 4 krámy, je to občas otrava.

v paneláku tě pochopitelně ruší i wifi od sousedů - které mohou mít srovnatelný signál s tvým routerem přes zeď. přitom jen těžko unikneš rušení na stejném či sousedním kanálu.

čili pc s nejvyšším datovým tokem by měl být připojen kabelem. stejně tak eventuální nas disk, raději i tv kvůli "hd" filmům s vyšším datovým tokem.

takže zvaž, zda rovnou nepřemístit router na rozumnější místo.
ano, paneláky jsou blbě postavené, nemají lan síť.

Ak wifi premiestnis na horsie miesto z hladiska signalu, tak to bude fungovat asi nejak tak, ako keby prevadzkovatel najblizsej DVB-T premiestnil vysielac do susedneho statu a povedal by si: "takto to musi vsetkym stacit".