Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde deska po 5měsících nepoužívaní

cus mam problém
nainstaloval jsem widle pak jsem PC vypnul nepouzžíval jsem ho asi 5 měsíců.
Pak jsem ho už potřeboval a dostal jsem zdroj 400w ATX původně tam byl 250 ATX
tu 250 už nemám a když jsem ho zapnul tak se deska rozsvítí větráky taky běžej cd rom taky jde HDD myslím taky že běží ale nenabehne vůbec monitor ani bios atd nerozsvítí se ani klávesnice ani myš.
Nezná někdo odpověď co stím co se mohlo stát?
Díky

[mod]Do titulku doplnene "po 5měsících nepoužívaní" (MM..)[/mod]

Najprv clear CMOS, ak to nepomoze tak treba diagnostikovat v com je presne problem, najprv povytahovat vsetko, aj RAMky a grafiku (t.j. budes tam mat len zdroj+dosku+CPU), zapojit speaker, musi to pipat. AK nepipa tak je problem na doske alebo s CPU alebo je blbo zapojeny zdroj (napr. si nezapojil dodatocne napajanie do dosky alebo nieco podobne).

Mne sa kedysi stalo toto isté a nič už na záchranu nepomohlo. Zvláštne bolo, že predtým počítač fungoval stabilne a spoľahlivo nejaké 4 roky a nič nenasvedčovalo tomu ,že takto náhle odíde. Zdroj, ktorý bol v tom počítači funguje doteraz v terajšom kompe, takže to asi bola nekvalita dosky(originálna doska od intelu a predsa odišla).

Treba si uvedomit aj ze elektrolyticke kondenzatory stracaju svoje vlastnosti ak na nich dlhodobo nie je napatie, takze to mohlo byt uz starnutim suciastok. Vseobecne ale najprv clear CMOS a skontrolovat aj CMOS baterku na doske (napr. voltmetrom), po dlhsom nepouzivani dosky moze byt vybita.
Samozrejme ak niekto s doskou neopatrne manipuluje (cape rukami po spojoch) ak je staticky nabity na 10kV tak to niektora suciastka na nej nemusi prezit...