Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Microsoft Word

Zdravím,
kámoška psala seminárku, už to měla napsaný, dala uložit a vyskočila jí nějaká chyba, že soubor nelze uložit (nevím jak se chyba jmenovala). Něco se s tím stalo a místo písma se to změnilo na nějaký znaky (například toto --> _ŬáŐúúVŕ ‰ˇĺT çŔň¸«ňÎÝĚŤË'_Ú ). Nevíte někdo co s tím, jak to třeba vrátit na původní písmo? .. Díky za radu.

No jo, klasika: "nějaká chyba", "něco se stalo" .... na to se tá odpovědět jedině "tak to nějak oprav..."
Pokud to není tajné - může kámoška ten soubor hodit někam na úložiště, ať se můžeme podívat, co by se s tím dalo dělat? Bez toho s tím asi nikdo tady nehne.

Word si vytváří záložní soubory. Pokud se regulérně ukončí, tak je smaže, pokud zhavaruje, zůstanou na disku. Takže je tu teoretická šance něco najít, z čeho by šlo snad něco dostat.
Zapni si v průzkumníku zobrazování skrytých a systémových souborů a podívej se do složky, kde je ten editovaný soubor, jestli tam nenajdeš soubory s názvem "~$<název_původního_souboru>". Taky prohledej složky s dočasnými soubory, jestli tam nenajdeš nějaké soubory obsahující jméno souboru:
Ve Win XP - C:\Documents and Settings\<jméno_uživatele>\AppData\Local\Temp\
Ve Win Vista/7 - C:\Users\<jméno_uživatele>\Local Settings\Temp\
Pokud nic nenajdeš, tak sem ten soubor šoupni, určitě se tady na to někdo mrkne.