Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejnižší napětí ram (DDR2) se v biosu dá nastavit jen na 1.9V

Dostal jsem jeden problémový pc na opravu. Obsahuje základní desku ms-7309 což je K9N6GM a nějaký dvojjádrový athlon. Problémem byla jedna ze dvou 1gb pamětí. A-data 800 je v pořádku, ale Kingstone 400 asi dosloužila. U obou je napětí 1.8v
Jednoduchá výměna, ale narazil jsem, na zajímavou věc - v biosu je nastaveno napětí 1.9V a níž to nejde. Ten počítač několik let "fungoval" s jednou desetinou voltu navíc. Rád bych věděl jestlije to běžné, jestli mám tu druhou paměť koupit stejnou a nechat to být, nebo je vyměnit obě dvě ramkama s vyšším napětím.

adata s oblibou vyžadovaly vyšší napětí. taky je jedna věc hodnota v spd podle výrobce, a druhá kolik skutečně shity jako adata potřebují, aby jely bez chyb.
ten mix adata a jiného výrobce nebyl v pořádku.
když necháš jen kingston a uděláš reset cmos, projde memtest?