Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič CPU pro i5-3470 k desce MSI z77a-g43

ahoj všem

mám http://www.alza.cz/arctic-alpine-11-gt-rev-2-d3471 10.htm

a i5-3470 (nevyužívám int. GPU), při hraní se teploty dostanou na kritickou mez,a skočí mi Blue screen. Zítra tam zkusím aplikovat lepší pastu (MX-4), pokud by to ovšem nepomohlo.

Zalíbil se mi tyto chladiče, rád bych znal vaše názory.

1. (není tak široký, pasta se musí nanést), dražší
http://chlazeni.heureka.cz/cooler-master-hyper-t4- rr-t4-18pk-r1/

2. (je široký, a je nanesená pasta), levnější
http://chlazeni.heureka.cz/arctic-cooling-freezer- 7-pro-rev-2/

3.
http://www.czc.cz/arctic-freezer-11-lp/86554/produ kt

Rád bych věděl, hlavně jestli je extra rozdíl v teplotách mezi 1 a 2. Ta 3. mi přijde o něco lepší než to co má teď, takže by to nebyl asi velký posun v chlazení.

Díky za vaše názory

Tak jsem tam hodil box, teploty jsou v klidu menší asi o 10, je o trošku hlučnější. V zátěži dost slyšitelný, zatím zkusím jak funguje. Když tak koupím toho Spartana, a pokud budu extrémně vytočený, tak mám možnost v místním krámě koupit ten Freezer 7 nebo ten Cooler master t4

1. K vašemu výběru raději nic, nechci být politicky nekorektní.
2. Pokud použiji Poirotem oblíbenou buňku a v případě normální skříně, pak normální chlazení vypadá takto:
- ze spodní části čela skříně se nasává studený vzduch.
- ten proudí okolo HDD k oblasti slotů a chladí přídavné karty, čipset, RAM a jde do lopatek ventilátoru chladiče CPU.
- ventilátor chladiče CPU je orientován tak, aby směřoval proud vzduchu skrze samotný chladič, kde ofukováním lamel dochází k přestupu tepla.
- výsledný ohřátý vzduch z chladiče CPU je záhodno dostat mimo prostor skříně, proto je obvykle orientován do prostoru odsávacího ventilátoru na zadní části skříně, který zabezpečí vyvedení teplého vzduchu mimo prostor skříně.
- zadní odsávací ventilátor pomáhá zabezpečit správný tok vzduchu ve skříni.

Na tuto drobnou úvahu stačí znalosti ze ZDŠ a špetka logického uvažování.