Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace OS

ahoj,mám notebook ASUS X55A-SX117H na kterém je windows 8.rád bych ho přeinstaloval na win7 nebo xp,problém je v tom že nevím jak se dostat do biosu,abych mohl nastavit boot dvd rom.když se nb zapne,nevyjíždí žádné texty,tabulky atd. jak je to třeba na mém pc.zobrazí se akorát asus logo a loading,tot vše.co mě nejvíc zaráží je,že ani behěm loadingu nikde F12 setup nebo tak,prostě nic.já teda nejsem počítačový profík,ale s instalcí OS jsem problém nikdy neměl.má otázka tedy je,zda vůbec existuje nějaká možnost nb přeistalovat,pokud ano jak.

PS:asus si tam nas*al 1500 programu,které mi jsou víc k hovn* než k užitku!!!]:(

předem díky

Do BIOSu se u notebooků leze nejčastěji přes F2, ale zažil jsem už i Esc a F12, notebooky Lenovo na to mají speciální zapínací tlačítečko vedle normálního. Nejspolehlivější je poradit se s manuálem (a nevěřím tomu, že by se nedal na netu sehnat, když už jsi ho zašantročil).

ahoj,tak jsem tu zas :-) rád bych obnovil téma,protože mám problém.do biosu jsem nakonec najel F2jkou,ale nejsou tam možnosti boot jak to býva třeba z HDD,DVD atd.na druhou stranu je možnost vytvořit boot,tak jsem vytvořil s názvem DVDROM.druhá kolonka je select filesystem ,v které se nedá nic vybrat ani napsat.třetí path for bootoption jsem pochopil jako odkud by to mělo jít a protože mám windows v dvd romce tak jsem napsal jednoduše e:
vytvořil jsem boot a posunul na první místo v boot tabulce.stejně to nejde,asi dělám něco špatně :-/ kukněte na ty screeny 1,2 díky