Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FTP server na Debianu

Tak je to tu zas :D
Obracím se na tuto poradnu s úpěnlivou prosbou zase ohledně Linuxu:
Mám dedikovaný server s OS Debian 7 a už se snažím celý den sprovoznit FTP server pro přístup jednotlivých uživatelů do jednotlivých složek (/www/user{1,2,3}).
Zkoušel jsem už ProFTPd, ProFTPd a GUI,vsFTPa Pure-FTPd.
U všech jsem měl jediný problém. Nefungovali hesla uživatelů!!
Podle návodů z internetu vždy nastavím uživatele jak má být. Potom otevřu kteréhokoliv (i lokálního) FTP klienta a ono nic!
Uživatelské jméno potvrdí klient jako "OK", ale heslo už je podle něj špatně.

Nevíte co s tím?

dělám to podle tohoto návodu:
https://www.debian-administration.org/articles/383

A----na konci je test

/usr/sbin/pure-ftpd -S 127.0.0.1,21 -c 30 -C 1 -l puredb:/etc/pureftpd.pdb -x -E -j -R

a ten mi nefunguje z důvodu

Unable to start a standalone server: Address already in use

V tom možná bude problém. Ale nevím jak to spravit.

edit: Když service killnu a spustím[/quote]
a ten mi nefunguje z důvodu

Unable to start a standalone server: Address already in use

znova, tak se konzole zasekne...Potom je zas port zaneprázdněný

rada se dá dát, když znáš všechny okolnosti. Nikdo neví, co jsi tam ve svém klikačském amoku naklikal. Základ všeho je apt-get a adresář /etc. Tam je vše potřebné.

Pokud jsi opravdu spáchal bezbillnost tím, žes na server nainstaloval Xka s okenním manažerem, jsi předem odsouzen stát se otrokem MS Windows.

Xka pouzivam jen na edit souboru a browser. To je ale fuk.
Me jde o to ze mi to proste porad nejde.
A KDYZ VY STE UZ V SERVERŠKOLE TAK BY STE MI MOHLI POMOCT A JEN MNE NEPODKOPAVAT!

Ja vim jen jedine. A to je ze server proste jen nebere heslo:

Connect to: (06.02.2014 16:56:09)
hostname=77.93.xxx.xx
username=test
startdir=
77.93.xxx.xx=77.93.xxx.xx
220---------- Welcome to Pure-FTPd [privsep] [TLS] ----------
220-You are user number 1 of 50 allowed.
220-Local time is now 16:58. Server port: 21.
220-This is a private system - No anonymous login
220-IPv6 connections are also welcome on this server.
220 You will be disconnected after 15 minutes of inactivity.
USER test
331 User test OK. Password required
PASS ***********

sbohem.

edit: pro případné další tazatele a zvídavé jedince (sličnému jinochovi s tekoucími nervy jménem Baterie už totiž zde byl udělen ban): základem není vypisovat co vyhazuje klient (to jsme jaksi všichni pochopili i bez názorné ukázky), ale podstatou bylo a je vypsat konfigurační soubor, abychom věděli, co je vlastně nastaveno a jak.

A koneckonců pro úplné zoufalce tu je placená podpora... :-)