Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AC97

Neviem si poradit s problemom na dcerinom PC /byvaly moj/ na ktorom prestala ist on board zvukovka AC97.
Je to doska MSI KT3 Ultra s myslim s chipsetom 333 /pisem to teraz z hlavy/.
V PC su stale dva systemy W98 a XP.W98 je tam od vtedy, ked som to este pouzival ja, co je mozno 5-6 rokov.Zaujimave je, ze tam ta zvukovka stale ide!Driver je este z roku 2002 a vola sa Avance VIA AC97...
Ma pridelene IRQ 5.!!!
Dcera nevie/si nepamata/, co robila, ked zvukovka prestala fungovat.

Samozrejme som skusil preinstalit posledne drivery, aj zo stranky vyrobcu dosky aj od VIA a rovnakym vysledkom - system, nehlasi ziadne problemy, Realtek VIA sa vsak neobjavi medzi pouzitelnym zariadeniami pre DirectX=>zvuk nejde.
Zaujimave je, ze ACPI prideli karte IRQ22 a nech som ho odoberal,pridaval, istaloval cez add HW vysledok rovnaky, doska sa nainstaluje akoze spravne /bez vykricniku/ len nefunguje.
Tiez nerozumiem, preco ked PC spustim v nudzovom rezime tak zvukovka ma pridelene IRQ5.?

Spustil som DXdiag,ktory nenajde ziadne instalacne problemy, ale na stranke sound nie je k dispozicii ziadne zariadenie???
Ako je mozne, ze v PC nie su ziadne konflikty a zariadenie je akoze v poriadku, ale nie je k dispozicii pre direktX?
Este si spominam, ze ked ma k tomuto problemu zavolala, tak v manazeri bol vykricnikom oznaceny nejaky systemovy ovladac pre rozpoznanie Plug&Play, tak som ho skusil zakazat a povolit - to nijako nepomohlo. Tak som ho dal prec a skusil som znova dohladat ovladace, zariadenia a tento ovladac tam odvtedy nie je!Zrazu nikomu a nicomu nechyba?
Zial, nejaky bod obnovy na PC nie je...

Co by som mohol este skusit ?

Přeinstalace ovladačů k desce a zvukovce v XP tedy k ničemu nevedlo ?
IRQ 5 je obvyklé IRQ pro zvukovku. Napřed se podívej na táhla od zvukovky,
jestli nějaký soft vtipně nestáhnul hlasitost na nulu.
Škoda, že není bod obnovy. Zkus odebrat všechno, co souvisí se zvukovkou
včetně softwaru, restartovat a pak Přidat nový hardware, jestli se nechytí
instalace nových ovladačů, které jsi stáhnul pro zvukovku. Při najití
nového softwaru bys musel dát Storno.
Musel jsem kdysi přeinstalovat XP, když jsem aktualizoval SB ovladače.
Od té chvíle jsem měl všechno OK, jen Zařízení nebylo povoleno,
zvukovka mlčela a nepomohlo vůbec nic :-|

Můžeš zkusit taky volbu Opravné instalace po vložení instalačního CD XP,
všechny nainstalované programy by měly být zachovány.

Akorat doplnuji, ze prvnmi zkusit preinstalovat drivery zvukovky, s odebranim vsehjo co se zvukovkou souvisi a potom dat tu opravnou instalaci z CD Windows XP, to v naproste vetsine pripadu pomuze. No a v nejhorsim pripade preinstalnout komplet, ale to az tak po tejdenim rypani do systemu, kdyz uz se vyzkousi vsechno mozne i nemozne. ;-)

Mě se to na starém kompu stalo taky... Deska: MSI K7T, VIA KT133A. Nepomohlo nic, reinstal, reset biosu, prostě nic. Koupil jsem zvukovku do PCI (asi 200,- Kč), tu integrovanou v biosu zakázal a bylo to. Komp sloužil ještě tři roky, pach zdechl definitivně... Neměl jsem nervy se s tím babrat týden a nezjistit nic, tak jsem koupil jinou a byl pokoj.