Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenabíhá NTB-monitor-dokola restartuje-HP pavilion DV6-2030ec

Zdravím,

mám problém s NTB HP Pavilion DV6-2030ec, OS Win7. Od rána nenabíhá, monitor (ani externí) nic nezobrazí a NTB neustále dokola restartuje. HDD odzkoušený v jém PC (funguje), ventilátor na ZD běžím, kontrolky svítí, ale nic se neděje-monitor bez obrazu (černý). Já osobně soudím, že odešla grafika, nedej bože celá ZD. Má někdo zkušenosti s tímto NTB?? Potřebuji radu-jestli má vůbec cenu to ještě opravovat. Díky moc všem a přeji hezký den.

Jak poznáš, že se NTB restartuje když nejde obrazovka?
Jestli můžeš, zkus jinou RAM.
Jinak to můžeš zkusit rozebrat a odpojit všechny periferie a pak to zkusit zapnout.
Jinak to vypadá na tu grafiku/základku.

Zdravím,
paměťi jsem pochopitelně vyzkoušel jednu po druhé, ale ani jedna nazafungovala. Měl jsem to kompletně rozebrané až do desky a zjistil jsem, že kolegovi při posledním servisu zřejmě přepastovali i CPU a věřte, nebo ne, ale ta pasta byla všude po celé desce-kolem procesu to bylo zasraný jak jetel. Co se týče ještě těch pamětí-co mají společného s tím, že je černý monitor? BIOS by hlásil chybu při Memtestu, nebo se pletu? prostě se vůbec nic na monitoru neukazuje. Podle mě je opravdu deska KO, nebo nějaká její část. Ventilátor běží:-)

Já vím, jen jsem psal, že pokud jsem paměti vyndal úplně-tak NTB hlásil, že RAM nemá-pípáním. Pak jsem vkládal střídavě jednu a druhou a o tom jsem mluvil, že pokud by byla RAM vadná-tak buď zase hlásí, nebo se chyba ukáže na monitoru, ale neděje se vůbec nic. Prostě deska-a už googlim jestli se to vůbec vyplatí:-( měnit.

To ze tam ziadna neni je uplne ina situacia jak ked tam nejaka je a nefunguje. Ze tam ziadna neni sa da zistit cez SPD, co je uplne prva vec ktora sa musi robit pred RAM inicializaciou. Ked tam ale RAM je a namiesto 1+1=2 to bude vracat 1+1=143, tak sa jaksi dostane ten program do stadia ked bude robit take blbosti ze zisti ze nieco nesedi a musi restartovat.
Tvoj problem je bud s RAM alebo s doskou samotnou, moze byt v napajani alebo nejake skraty alebo RAM kontakty zasrate alebo neisciluje nejaky clock atd