Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou levnou multifunkční inkoustovou tiskárnu?

Ahoj vespolek. Koukal jsem na web Alfy, nejlevnější HP je za cca 2400,- Kč, nejlevnější Canon je za cca 1400,- Kč. Tisknu málo (občasně), odešla mi (po cca deseti letech) multifunkční HP 1315. Máte někdo zkušenosti s těmi levnějšími tiskárnami (nějakou konkrétní), abyste mi ji doporučili? Pokud možno z Alfy (ne nutně), mám to "za rohem". Cena do 2000.- Kč max.

Tiskárny / Multifunkční / Inkoustové

Nejlevnější laserovka je nad limit, který jsem ochotný obětovat.
Navíc potřebuji multi a color.

Je to pravděpodobné. Ale budu doufat, že budu i nadále dítě Štěstěny a vydrží mi tolik, jako ta minulá. Zatím to vidím na Canon PIXMA MX395

jakoukoli laserovku.
samozřejmě pokud myslíš nejlevnější barevný krám, co vydrží ještě dvě výměny náplní, tam furt vede inkoust.
ale jakmile se provozně dostaneš k první obměně toneru, tam už začínají být s inkoustem fifty-fifty a dál už jde inkoust do prde..
asi tak: usb inkoustová tiskárna má smysl jen k jednomužným počítačům. i v domácí síti pro dva a více pc brát jen inteligentnější síťový model, a na inkoust radši zapomenout.

Jsem jednomužný počítač. Ta chyba B200 mě sice nenadchla (narozdíl od jejího řešení na YouTube). :-)
1500,- Kč - případně po dvou letech nějak statečně opláču. Při mém štěstí a optimismu mi to bude tisknout tři roky.

"Tisknu málo" - to je problem. Inkoust (atrament) zasycha.

Mal som starsie HP "cartridge hp" obsahovalo napln aj trysky. Ked trysky zaschli (nedali sa vycistit), tak som kupil nove. Problem bol v cene napln + trysky su drahe.
Mal som Canon (permanentne trysky (hlava), lacne naplne). Trysky zaschnu (nemyslim trocha, ale na smrt) a hlava (ked ju vobec kupis) stoji to co nova tlaciaren (politika, ci vlastne marketing)?

Nove atramentove tlaciarne (inkustove tiskarne) maju novu "vychytavku":

"Tiskárna má interní hodiny, které umožňují automatické čištění tiskových hlav;
při této činnosti se tiskovými hlavami prostřikuje inkoust, aby zůstaly tiskové hlavy v dobrém stavu.
Tiskárna automaticky čistí tiskové hlavy po poslední tiskové úloze. K této činnosti nedochází, jeli
tiskárna vypnuta nebo není-li vloženo médium. Když inkoust dlouho neprotéká tiskovými
hlavami, zaschne v tryskách, trysky nebude možné zotavit a dojde k poruše tiskových hlav."

To znamena, ze ked idem na mesiac, dva v najvacsom teple na dovolenku (u mna dost casto), tak necham zapnutu tlaciaren a haldu papiera, ktora bude sa sama zapinat, cistit trysky a ked pridem domov, tak atramet je stejne v pičulke. Vyborne vylepsenie (samozrejme do vacku vyrobcom a nie uzivatela).

Mimochodom, ked idem na mesiac dva na dovolenku, tak vyprazdnim mrazak/chladnicku a vypnem elektriku (hlavny istic) a uzavriem hlavny privod teplej / studenej vody).

Vzdy som si zakladal, aby som mohol tlacit kvalitne foto a presiel som na Canon kvoli potlaceniu CD.
Skutocnost je taka, ze kvalitne foto som vytlacil asi 20x a lepsie mi vytlaci Fotolab a CD potlacene som vyrobil 2x (slovom dva), nikto to nechce.

Dnes mam CB laserovku a pripadnu "farbu" si necham vytlacit inde (zatial som nevyuzil). Ale neviem na co, lebo najstarsi z rodiny je uz len sestra mojho otca (81-rokov) v Holansku a aj ta chce foto elektronicky.

Tlaciaren bohuzial vyuzivam na reklamacie, komunikaciu s Uradmi, staznosti ... a to im staci najlacnejsia tlaciaren.
.

Mal som naozaj vazny zdravotny problem a potreboval som si urobit "sken" na multifinkcie MP610, pre mna a kamarata Doktora (mam na to pravo).
Canon Pixma MP610 mi vyhlasila, ze prave dosiel "CYAN" a odmietla skenovat.

Keby odmietla tlacit bez "CYAN" farebne, tak to chapem.

Ale ja som potreboval len jeden primitivny sken, ale ba hovno. Canon si pri starte urobi test a ked sa mu cokolvek nepaci sere na Vas.
Chyba jedna farba a neda sa skenovat. Mukly kupujte, zapladte inak si neprdnete.

2 roky a 7 měsíců je ideální stav, kdy mi to ještě opraví/vymění v rámci záruky - viz níže. :-)

Je na to tříletá záruka a pojistka proti poškození a HW závadám - taky na 3 roky (za příplatek). Inkousty jsou - jako u všech tiskáren - různé. Zatím tam je originální...