Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook peče

Zdravím,
mám notebook DELL Vostro 3560 (W8.1 64bit pro) a poslední dobou mi strašně hřeje, i když třeba prohlížím net a výdrž baterky z 4 hodin klesne na třetinu. Podezřívám GPU, jestli se mi nezapíná místo Intel GPU, ale nikde v nastavení jsem nenašel, že by bylo defaultně nastavený AMDčko. Procesorem to asi nebude, páč v tásk menedžru nevykazuje aktivitu vyšší jak 20 %. Nevíte, co mi to takto kazí?
Díky moc
JH

Nvidia v nastavení možnost zobrazit ikonu v tray, pokud nějaký program využívá nvidia gpu, tak možná budě něco existovat. Jinak existuje samozřejmě gpu-z, kde se dají sledovat takty a spotřeba a dokonce i vytížení gpu. v programu jde vybrat integrovaná grafika nebo druhá.