Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké je default heslo pro IUSR_COMPUTERNAME?

Musel jsem změnit jméno serveru w2k, na kterém běží IIS a vznikly problémy se zmíněným účtem. IIS se odkazuje na původní účet pojmenovaný podle původního computername a dělá to paseku jak u webu, tak také u FTP.

Chci se proto zeptat, pokud vytvořím nový COMPUTERNAME/IUSR_COMPUTERNAME s už správným computername jaké má defaultně nastavené heslo? Ptám se proto, že se při instalaci nikde nenastavuje.
a) prázdné
b) stejné jak lokální administrátor
c) nějaké jiné - jaké?

Sice jsem to "vyřešil" vymazáním účtu IUSR_ s původním jménem a reinstalací IIS, která tyto účty znovu založila, ale toto není řešení, je to spíše jen berlička.

IUSR_COMPUTERNAME má heslo synchronizované s metabází IIS. Heslo generuje Setup a je možné ho kdykoliv změnit, ale musí se synchronizovat s metabází pomocí skriptu adsutil.vbs, jinak o něm bude mít IIS nesprávné informace.

Reinstalace to samozřejmě řeší, protože se znovu metabáze vytváří i nový účet. Obecně, přejmenovat stroj s IIS je nerozum.

Děkuji.
Takže to heslo je pravděpodobně po generaci Setupem něco ve tvaru "bcehc32ervc2M.rv546trtr5ver5v".

To že to je nerozum, to už teď vím taky. Nejlépe se člověk naučí na vlastních omylech. ;-)
Byl jsem v časovém presu a tak jsem si nový server předinstaloval na novém HW s tím, že až bude volno, tak server přejmenuju na původní jméno a zbytek překlopím. Povedlo se to vcelku v rozumném čase, pouze bylo potřeba dořešit výše uvedené "drobné" problémy.