Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenabíhá mi SATA disk

Před pár dny mě z nějakého záhadného důvodu nenaběhl tento disk.Tedy Maxtor DiamondMax Plus 9 6Y120M0 - 120GB SATA.Mám základní desku Asus A7V600.Když se načítá Windows XP z tohoto disku,tak se mě to zasekne na hlášce,že chybí d347bus.sys,což dle mého názoru je soubor patřící k virtuálnímu disku,který jsem používal.Nechápu...Když jsem to zkoušel přeinstalovat,tak se mě to zaseklo na prověřování disku a dal se to ani nehlo.Jediný,jak jsem se na disk mohl dostat,tak jedině přes Partition Magic 8 z diskety, ale nebylo taky nic platný.Disk mám rozdělený na 3 části.Z toho na 1.části mám systém.Tak jsem vymazal stávající Partition Table a vytvořil jsem nový.Můj problé to ale nevyřešilo.Takový problém se mě stal už asi 3x.V čem je chyba.Disk?Deska?Netuším... Prosím poraďte mě.Díky

Zkusil bvych diagnostickou utilitu od Maxtoru: PowerMax 4.23
powermax.htm

Jen to vypadá, že nepodporuje tvůj čipset VIA KT 600... Musel bys použít jiný počítač.

The PowerMax utility is designed to perform diagnostic read/write verifications on Maxtor and Quantum hard drives. These tests will determine hard drive integrity.

Případně jakoukoliv jinou testovací utilitu. A také zkontrolovat hodnoty SMART.

Ze všeho nejdříve ale zazálohovat data a systém z celého disku.

mam druhej disk.Udelal jsem z nej systemovej.Když ale zapojim k tomu i satu, tak se to sekne všechno....To mě neříkej,že je po disku.Me se tohle stalo už po třetí.Objednal jsem si borečka,kterej pomocí nějakýho SOFTu to zprovoznil...Byl akorát dost drahej,tak jsem to chtěl zkusit vyřešit sám...ale Každopádně DÍKY ZA POMOC.

jj to znám udělalo mi to ale několikrát a kámošovy taky i když se nainstaluje XP na jiný HDD tak se PC nerozjede jediná možnost je připojit SATA až po naběhnutí systému a pak projet scandiskem ale někdy ani to nejde záleží na situaci. jinak w98 na ten HDD půjde nainstalovat bez problému(ověřeno)a s 98 pak projet nějakím programem na opravu struktury HDD nám seto povedlo a hdd zas jede.chba je rozhodně na HDD pokud to nepujde ničím tak reklamovat.

Zdravím,mám přesně ten samý typ.Dva kusy HDD/Maxtor 120GB DiamondMax Plus9 6Y120MO SATA/v Raidu 0.No a předevčírem mi jeden "odešel",respektive,jsem nemohl spustil XPčka,naběhlo jen logo WinXP a pak nic,černá obrazovka.Pomohlo jen odpojení HDD.Pak systém naběhl,už jsem ho odnesl na reklamaci,naštěstí má záruku tři roky.Byl kupovanej v srpnu 2004.Ale data jsou pochopitelně nenávratně ztracená.:-(

člověče tak to by bylo pěkně v háji.mě se tenhle problém stal už třikrát a jeden týpek,co byl pěkně drahej mě to pomocí nějakýho SOFTu pomohl rozběhnout a přišel jsem jen o systém.Ostatní data mě zůstali.Tak doufám,že nebude DISK kaput.Chtěl jsem si to opravit sám,ale asi stejně zavolám toho borečka.Třeba mě to rozjede.A tobě taky v nouzovým režimu se to zaseklo na hlášce,že nejde načíst nějaký soubor d347bus.sys nebo tak něco podobnýho?