Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z XP na WIN7?

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat jestli má cenu přeinstalovávat XP na Win7?Týkají se ty bezpečnostní rizika i mě v domácnosti?A taky jestli to na to můžu nainstalovat: mám procesor intel core 2 duo ,4 gb RAM ,grafika Nvidia geforce 450 GTS .Na počítači používám internetové bankovnictví.Ohrozí konec podpory hodně bezpečnost,nebo stačí můj antivir ESET NOD32 6.0?
Děkuji.

od servicepacku 3 (2008 - odhadem tak 6 let) microsoft vydal k xp jedinou důležitou bezpečnostní záplatu, zbytek je odpad.
takže když teď přestane chrlit kritické záplaty v tomto tempu, co se stane?

jistě, můžeš si jít koupit nový systém a znovu za něj zacvakat - žiješ zřejmě v představě, že uživatelé win7 jsou nějak božsky chráněni a viry a spyware se u nich nevyskytují.

Nestava se to pravidelne, vetsinou to pomuze, treba Internet Exploreru, ale ten nemusis pouzivat a Firefox bude aktualizovany pro XP dal. Ale uz se stalo, ze lidi nainstalovali nejakou zaplatu a PC prestalo fachat. Je treba predtim zalohovat nebo aspon vytvaret body obnovy, aby se v pripade problemu slo vratit.

nejde říct "uškodí". ono se ale v tom množství každý rok objeví nějaká aktualizace, která přinese problémy - viz loňský aktualizační svchost 100%.
aktualizace mají opravovat objevené bezpečnostní chyby, ale autoři virů jsou líní je zneužívat - proto píšu o jediné významé záplatě. těch skutečně kritických, zneužitelných pro vzdálené napadení pc, je z celého množství cca 20-30, dají se vytřídit.
záplaty, které nejsou kritické, vůbec neinstaluju - přece jen kompatibilita je u microsoftu sprosté slovo a proč látat pochybné ms aplikace ve windows, kterým se vyhýbám a nepoužívám je.
a když se mezi aktualizace dostane takové svinstvo jako je neumětelský věčně látaný .net fw, při jehož využití aplikace zpomalí výkon pc na polovinu, to bych musel být na hlavu instalovat takový odpad.

z jiné strany: taková samozřejmost, jako zákaz autorun (automatická instalace virů z flashky), trvala ms asi 8 let, než toto vypnutí zařadil mezi aktualizace.
těm stovkám miliónů zavirovaných pc bylo houby platné, jestli měly povolené jakési aktualizace.

Pozor!!! Windows XP vám v dubnu sežerou babičku i s důchodem!!!

... I kdybych připustil, že bankovnictví, soukromí a osobní data mohou být po ukončení podpory těchto systémů v ohrožení, pak musím jedním dechem dodat: „Ale to je v ohrožení už nyní!“ Žádný systém není dokonalý, děravé jsou všechny...

Horší než nepodporovaný systém je podlehnutí falešnému pocitu bezpečí: "mám NOD, nemůže se mi nic stát". Stále platí, že nejlepší antivir = používat mozek. Pokud nemáš, udělej si účet s omezenými právy (jak na to se dočteš zde ve starších článcích) - a uděláš pro svoji bezpečnost nejvíc.

Je to zbytečný XP používej dál,navíc byla zmínka že podpora ůplně neskončí,blbej marketing aby si lidi kupovali W8 který nikdo nechce,protože když už novej systém tak rovnou W8 a ne ,,starý W7 " který chtěli taky časem zrušit a nejspíš ty blbí W8 přežije.:-)

Riešiť bezpečnosť XP vervus W7 ohľadom internet banking-u je vtip.

Roky analytici upozorňujú, predvádzaju na konferenciách, nebezpečnosť počítača pri používaní Javy a stalo sa co ? Nic.

Banky naďalej fungujú na weboch plných Java scriptov, kde nie je možnosť vypnúť v prehliadači Javu.

Dôvod ? Nezávislosť Javy od systému usera, dôvod prečo sa Java užíva a nevyzerá že by sa to malo zmeniť aj keď sa vie o tom že Java je deravá, potencionálne nebepečná. Situácia okolo Flash Playera je podobná a predsa weby bánk sú plné Flashov.

Teda existuje niekoľko masovo používaných technológii, ktoré sú ďaleko nebezpečnejšim prvkom pre narušenie bezpečnosti ako operačný systém a média mlčia.

Medialne diskusie, nebezpečné XP a bezpečné W7, W8 sú o ničom. Je to primitívna marketingová kampaň Microsoft-u, Intelu ktorým padajú tržby, no funguje. Lidičky jsou blbé ovce. Dr. Goebbels vedecky odprezentoval možnosti využití tohto faktu a odvtedy to prebrali všetci.

... :puff:

Nejslabší místo, kterým lze ohrozit bezpečnost internetového bankovnictví není paradoxně počítač ale mobil, na který vám banka posílá ověřovací kód. Tedy pokud se jedná o "chytrý" mobil. Můj Aligátor je tedy, jak doufám, zatím bezpečný :-)

Nedostatečně zabezpečené PC sice útočníkovi umožní podívat se ti na účet, ale to je tak všechno. Koukat může do alelujá, provést nemůže nic. Takže přecházet z XP na W7 jenom kvůli IB mi připadá zbytečné. Ostatně donedávna jsem používal IB kromě jiného z počítače s W2K, neauktalizovanými několik století a navíc připojeného přes hotelovou WiFi v zahraničí.

Jiste, o tom pre neni. Nehlede na to, ze pravdepodobnost nejake kriticke diry v XP (11 let proverenem systemu) je vysoce nepravdepodobna. Urcite bych take neprechazel, ale urcite nepouzivat IE, davat si pozor na Javu a Flash a pripadne si poridit nejaky personal firewall (Comodo).