Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přerozdělení logických disků - posuďte "nebezpečnost" operace

Synovec si nechal po totálním zabordelizování PC přeinstalovat OS. Počítač nic moc, P3, 96MB RAM, ... Má Windows ME. Bohužel osoba, která mu to dělala, rozdělila logické disky C=80GB, D=1GB, což mi příjde jako holý nesmysl.

Bylo by vhodné čistou instalaci zazálohovat (Ghost), protože riziko rozeštelování všeho je velmi vysoké a velmi rychle k němu dojde :-? (...co taky v 13-ti letech čekat, že...). Bohužel PC nemá ani vypalovačku, ani USB porty, jen obyčejnou CD mechaniku.

Udělal bych (pro každý případ) zálohu C (Ghost na to D vleze) a pak bych chtěl C zmenšit na takových 5-10GB a ze zbytku udělat další logický disk (na hry, data, mp3,....). Na C je nyní cca 1,3GB dat (instalace ME + možná ještě něco).

Posuďte, prosím, "riskantnost" plánované operace:
1) defragmentace C
2) zmenšení C na 5-10GB (pomocí Partition Magic 8)
3) z volného místa vytvořit nový logický disk 70-75GB
4) původní D asi přejmenovat na F, X nebo cokoliv... (E je CD mechanika)
5) z "nového" volného místa vytvořit disk D a naformátovat

...nebo rovnou volné místo "přiřadit" k původnímu malému D; s ohledem na riziko bych ale raději volil cestu přes "třetí" disk - kdyby se něco zepsulo, aby nezmizel ten ghostí mirror C na tom současném malém D.

to neřeš, za kolik to mám abych si pamatoval celý dotaz uživatele delší než dva řádky, nedejbože jeho konfiguraci
dělám to prostě default, taky se nt4 neptám jestli chtějí podporovat usb nebo tam někdy bude oddíl navíc nebo externí disk, nastavím rovnou rozumné písmeno cd a je NAVŽDY klid.