Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vplyv pocasia na WIFI

Ahojte,

mam na Vas HW otazku. Mozno ma pekne sfuknete, ze pisem hluposti, ale ja sa nebojim a pytam sa...

Ma nejaky vplyv pocasie, ci uz zima, teplo, slnecne ziarenie, proste hocico tohto charakteru, na fungovanie, silu signalu atd citelny ucinok na WIFI antenu (moja ma 15DBi)?

Dnes rano som si vsimol dost hrubu vrstvu namrazy a hodnu chvilu mi nesiel internet (ale zrejme to bol vypadok zo strany poskytovatela). A tak ma napadlo, ci je nieco taketo mozne...

Dakujem za odpovede a vysvetlenia a za to, ze ma neukamenujete :-)

cca 800m, pri tej antene 15DBi, viditelnost sice skvela, byvam na najvyssom poschodi a vysielac taktiez na streche, takze priamy ocny kontakt tu je, ale dakde som cital, ze to je max pre 15DBi WIFI antenu tych 800-1000m. teda je tu iste riziko znizenia kvality signalu. okrem toho nemam ziaden 2,4GHz WIFI, len slabych 256kbps, co sa tiez casto nevidi, ze by dosahoval. Na SVK, hlavne mimo velkych miest je situacia s netom dost katastrofalna, by som povedal... proste ak nemas adsl a nebyvas v jednom z vacsich miest, platis nehorazne prachy skoro doslova za nic.:-(

2,4 GHz je frekvece na které to vysílá/přijímá. 256kbps je rychlost; já mám uvedeno 300kbps a v praxi mám cca 450kbps. U wifi bývá bolístkou spíš odezva. Dej si start - spustit - cmd a ping ip adresu přístupového bodu ("výchozí brána" v nastavení sítě) a uvidíš jak na tom jsi.
Toto je IMHO celkem dobré:
Příkaz PING na 10.xx.xx.xx s délkou 32 bajtů:
Odpověď od 10.xx.xx.xx: bajty=32 čas=5ms TTL=64
dtto 17×
Statistika ping pro 10.xx.xx.xx:
Pakety: Odeslané = 17, Přijaté = 17, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 3ms, Maximum = 9ms, Průměr = 3ms

o ping prikaze viem, zvyknem kontrolovat, ak je problem a uz okamzite telefonujem providerovi a kricim na plne pecky.

moj pokus(kludne sa smejte, mne je do placu):

Ping statistics for 10.x.x.x:
Packets: Sent = 23, Received = 19, Lost = 4 (17% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 7ms, Maximum = 109ms, Average = 76ms

u nas je to s providermi UPLNA KATASTROFA. uctuju si na hodinu !500,-! a to ti on stlacia Repair gombik, obcas telefonuje a nadiktuje MAC adress a podobne voloviny a iny manik daco robi vo firme, zrejme nejake nastavenia. Sedi tam hodinu a pol, 600,-Sk v tahu a temer ziaden efekt. Tvrda realita, skusenost s 3 providermi. desiatky ludi sa v mojom okoli stazuju.

Jestli to je tak napikacu tak zkuste udelat s kamosema pokavad jich mas dost nejake sdruzeni a rozjet wifi po svem.. znam jednu takovou "spolecnost" .. za 3 roky z niceho udelali sit o 300-400 userech, pomalu buduji vse na optice ... a to vse jen z mesicniho clenskeho prispevku. A radoby ISP ted placou ..

Fuh, keby som ja mal tolko odvahy spravit daco podobne ::). Nemam skusenosti s podnikanim, ani so sietami, ja by som zacinal od nuly, do toho by som sa asi nepustal len tak naverimboha...

ale pekna myslienka. ja som si donedavna myslel, ze mensi providery sa trhaju o zakaznikov, slusne s nimi jednaju a su dokonca poctivi. Aby spravili pre firmu meno a mali dajake to renome medzi uzivatelmi. Prudko som sa splietol a dnes vidim, ze tu ide nielen o prachy ale vylucne o prachy...