Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dnešní výkon CPU a hry (1 jadro) - AMD vs INTEL, využití jádra???

Ano na jedno jadro je AMD Vishera vs I3 a nedejboze I5 atd na tom zle. To se vseobecne vi. To jsou ale testy vykonu a srovnani jako takoveho. (Ja vzhledem k cene a k tomu ze mam stroj i na neco jineho kde vyuziji vice jader- uprava, tvorba hudby jsem zatim vybral 8320 s R7 /260/265/ grafiku).

Ale k veci. Napadlo me jestli situace neni takova, ze i ta 8320 nebo i 63XX maji stale vykonovou rezervu. Myslim tim, ze me nemusi trapit, ze na jedno jadro je o 55 procent lepsi kdejakej intel (snad i pentium), protoze i tak je tam dostatecny vykon. Tabulky me pak v ten moment az tak nezajimaji, kdyby to tak bylo.
A nasledne se da 8320 pretaktovat...

Cili otazka at se v tom vyznate. Ma AMD pro AAA hry (nepocitat hry s podporou vice jader- BF atp) ted i v budoucnu stale dostatecnou rezervu nebo je to na prsa?

Toto by me zajimalo. Z toho si pak vyvodim i jak to bude dal. Nejsem moc narocnej. Klidne si hru uziju paradne i 1024*768 takze snad vydrzim dlouho. Vim, ze jaksi pocitac je celek cili cpu+ by se melo brat v potaz i gpu, ale rozumite mi

A naposled me napada zda kdyz AMD obsadilo PS4 se muze vykon pro amd v hrach zlepsit- tedy ze konecne zacnou vyvojari vyuzivat co maji. (Je skoda, ze je situace jaka je. Mame totalni dela (sice 99 procent z nas nevi o programovani vcetne me nic- uzivatele), ale ani ti co jsou tim ziveni je nevyuzivaji. To vidim u vseho. Vyjde novej program. Program ma par novinek, "vylepseni" na vic, ale je parkrat lepsi (ne vzdy), tak je 10x linejsi. No ale to jsem odbocil.

Ve hrách, které využívají jenom 1 nebo 2 vlákna si můžeš u AMD nastavit turbo core - přetaktování několika jader, ostatní zůstanou na standardní frekvenci. Např. hraju teď WoT (to je příklad hry, která zrovna nerazí multitasking), mám FX 8320 s grafikou R9 270X, nastavil jsem OC dvou jader na 4,2 Ghz a hraju to na maximum + FXAA vyhlazování + vsync. Minimální fps jsou kolem 33 - 35, většinou ale kolem 40 - 50. Tolik má i kamarád s core i5 Ivy Bridge a GTX 660, který to hraje na vysoké bez AA.
U nových her (porty z nových konzolí) už imho nebude problém vůbec.

Však není. Kdysi jsem to hrál i na notebooku s integrovanou grafikou. Při běžném hraní jsem měl třeba 15-20 fps, což sice není plynulé, ale to ve wowku není zase tak moc potřeba. Ale vlezl jsem do města a fps bylo najednou menší než 1. Na starší sestavě s HD4850 se ve světě hrálo krásně, ale ve městě opět propad k 10-15 fps.

AMD obsadilo PS4 se muze vykon pro amd v hrach zlepsit

- To CPU nezlepsí, na vyuzití vykonu, zálezí na jakém grafickém motoru atd.. je určitá hra dēlaná.
- Čím novējsí je, nebo update jeho verze, múze poprípadē lépe vyuzít FX8350 (quad-core), nebo pro Nēkteré ( octo-core ) ve hrách.

- Nemás-li v umyslu hrát jednovláknové hry, ale spíse budoucí tituly, AMD FX8350 (8320) nemusí byt spatná volba.
TiP~ Doporučil bych ti zakoupit také CPU chladič, protoze ten originál AMDéčkovy, je snad spatny vtip. (hlučny, nechladí)