Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sofistikovaná reklama na internetu - nástroje, budoucnost

Vážení,
prosím o informace či odkazy o tzv. sofistikované reklamě, tj. reklama, která se lidem zobrazuje na základě jejich činnosti na internetu či za přispění různých databází.
Jsem laik, takže tuto reklamu vnímám z tohoto pohledu, nicméně jako příklad bych mohl uvést např. to, že hledáte-li na googlu pračku, google reklamy Vám pak předhazují reklamu na ostatních privátních stránkách na elektroshopy či přímo pračko-výrobce. Je tedy pravděpodobné, že google si podle IP uchovává data z hledání.

Je mi jasné, že těch metod je určitě víc, např. že si stránky tahají cookies z počítače a dle toho taktéž nabízejí reklamu. Případně jsou využívány databáze ze sociálních sítí, chatů apod. (Facebook, Skype).

Zajímaly by mě podrobnosti, jak to přesně funguje, jaké další metody jsou pro reklamu využívány, jaké metody se vyvíjí a tedy, co lze očekávat v této oblasti v horizontu cca 3-5 let.

Díky moc za reakce.

google zajímá ip jen z hlediska upřesnění vyhledávání = z jakého regionu má preferovat výsledky při řazení.
pamatuje si tě podle cookies.
údaje ze sociálních webů nemá google při vyhledávání k dispozici - snad kromě yt a g+, pokud jsi přihlášen.

ale víc by sis na toto téma pokecal na webtrhu, toto je seriózní poradna.

díky za reakci.
rozumím tomu správně, že např. google předhazuje reklamu na základě regionálních potřeb, tj. nejčastější klíčová slova např. na vysočině/moravě/ČR?

Co vše mohou cookies prozradit? Tedy kromě toho, jaké stránky uživatel navštívil.

Je mi jasné, že google nemá přístup k údajům, které nasbírá např. FB, myslel jsem to všeobecně u velkých hráčů, přičemž nevylučuji možnost, že se s těmito databázemi obchoduje.

Samozřejmě chci vést seriózní diskuzi a hledám seriózní informace (blogy, články apod.).

google se snaží kontextovou reklamou trefit do dotazu.
pokud máš u něj mail, dívej se jak funguje: podle použitých slov v mailu, ve stejném jazyce.

cookies mají smysl pro identifikaci hledajícího = pro historii jeho zájmů.

k obchodům:
google bude těžko prodávat své databáze, ale ochotně zájemcům prodá své služby.
podobně s nákupem: proč by kupoval něco, co může zjistit sám?