Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zdroj 650W CORSAIR

Zdravím,
při zapnutí PC mi vyhodil hlavní jistič v bytě a po nahození jističe PC už neběží. Měl jsem v rezervě zdroj
450W, tak jsem ho vyměnil a zase fachčí,ale jen na nenáročných hrách jinak PC restartuje.Jsem si vědom,že tento
450W zdroj na moje PC nestačí. Rozebral jsem zdroj a hledal na něm pojistku kterou jsem nenašel no prostě tam není. Měřil jsem napětí za vypínačem a při zap.jsem naměřil 220V ale co mě zarazilo,že jsem naměřil i při vyp.přepínači 150W a přitom přepínač funguje tzn.vypíná i zapíná. Zjistil jsem že nulák jde přes vypínač a fáze
na kostru což nechápu jak je to možný. Na zásuvce mám správně fázi na levé a zdroj už používám takových 5 let.
Ze zdroje nejde žádná šťáva a větrák taky nejde. Prosím o radu. Děkuji předem.

Jaký je přesný model toho zdroje?
Jinak, pokud dobrý zdroj zapojený do zásuvky, tak mezi fialovým a černým vodičem na ATX 24pin konektoru musíš naměřit +5V.
Pokud to tam bude, tak můžeš zkusit zdroj zapnout propojením zeleného a černého vodiče na tom konektoru.
http://corbietech.co.uk/wp-content/uploads/2013/05 /ATX_24pin001a1.png
Ale pozor, některým zdrojům se provoz bez zátěže nelíbí.

Ne, že by to tomu zdroji pomohlo, ale označení Corsair 650W nespecifikuje konkrétní zdroj. Existují různé (staré i současné) modelové řady s různou kvalitou. Např. HT650, TX650, VS650, CS650, AX650, RM650..... Tyto zdroje jsou produkty různých (dobrých i pochybných) výrobců, neboť CORSAIR sám žádné zdroje nevyrábí.