Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak si "přebrat" hlášky Memtestu či Goldmemory?

PC: board AsRock s integrovanou S3 grafikou (sdílená paměť 64MB), Celeron 3,06, 512MB RAM....

Vrátila se mi RAMka po reklamaci (výměnou kus za kus, 512MB, DDR333). Manželka nemůže být měsíc bez PC, takže jsem při reklamaci koupil jiný 512MB modul. Budu (dnes) upgradovat tzv. legalizační verzí z 98SE na XPHome a chtěl jsem rozšířit paměť na 1GB. Bohužel jak Memtest86, tak GoldMemory háže na jednom pístě (kolem 913MB) chybu. Vyndám modul z reklamace - testy proběhnou OK. Vyměním modul kus za kus (nechám tam ten nový) - opět vše OK. Ale dohromady hážou chybu. Je fakt, že oba modely jsou od různých výrobců a mají i různou fyzickou velikost. Na desce jsou jen dva sloty, přehazovat jsem paměti nezkoušel.

Zatím tedy nechávám v PC jen 512MB paměti :-/ (časem pořídím jeden 1GB modul a těch 512 se zbavím). Snad to bude na XP SP-2 stačit (žádné 3D hry či grafika, obyčejná kancelář Off2003, internet, ...)
Bude to nějakou nekompatibilitou těch modulů? Ignorovat chybné testy nemám odvahu...

oba modely jsou od různých výrobců a mají i různou fyzickou velikost

- IMHO je dost velka sanca, ze spolu nebudu pracovat korektne. Testom v Memtest sa da verit.

Ja som sice tiez kombinoval 2 rozne ramky 256 a 512 od inych vyrobcov a inych vlastnosti, ale po 12 hodinach memtestu sa nenaskytla ziadna chyba a aj odvtedy pracuju korektne. Asi zalezi v znacnej miere na stasti.

Je asi zbytocne ich nechavat spolu v PC. Alebo...?

Vobec nie je velka sanca ze to nebude fungovat, kazdy modul ak zodpoveda specifikacii musi fungovat bez chyby, je uplne jedno od akeho je vyrobcu alebo aku ma organizaciu.
Problem je len ze v BIOSe su chyby ptz sa do toho seru cinania a chipy/moduly/dosky nedodrzuju specifikacie tiez preto ze sa do toho seru cinania.

Taky bych to spolu neprovozoval a té chybě hlášené memtestem bych věřil. Asi bych tu jednu 512 prodal nebo vyměnil z jiného PC. Gigovka se mi zdá zbytečně drahá, další 512 by měla s jednou z těch dvou stávajích ramek jet, snaž se dodržet počet čipů na modulu a ideálně rychlost a časování, případně samého výrobce-dle možností.

chtelo by to, aby jsi nekde sehnal (na pujceni) dalsi pametovy modul a ozkousel s temi tvymi.

dale ozkouset tve pametove moduly v jine desce.

Ono to totiz muze byt take problemem na radici pameti, takze nikoliv pametmi ale deskou to muze byt.

Jinak ja sam jsem mel 4x256MB, pricemz jsem nejprve koupil 2x256 a posleze dalsich 2x256 a take to pres test pameti pri startu projelo bez problemu, ale pres Memtest uz nikoliv, pricemz vzdy ty stejne koupene 2x256 projely memtestem bez problemu. Tak jsem na to dlabal a 1GB (4x256) jsem na tom PC provozoval asi 3 roky bez jakehokoliv zaseku.

Ako intepretovat hlasky? Jednoducho, akonahle sa nejaka hlaska objavi, mas problem. Skus zhorsit casovanie (napr. zvysit CL) v BIOSe. Skus prehodit moduly. Moze byt proste modul vadny, akonahle su tam dva moduly tak su signaly samozrejme deformovane viac a prejavi sa to teda mozno len vtedy, alebo BIOS kvoli nejakej chybe nastavi casovanie podla nespravneho (rychlejsieho) modulu apod.

mam presne,ale uplne presne ten isty problem. Mam dva moduly 256 MB a ked su spolu,. tak GoldMemory pri urcitej hranici testu vzdy vyhodzaju chyby. Kontrola po jednom prebehne bez chyb.

Neviem ci to bude tymi ramkami,ale PC sa chova velmi divne...Kedykolvek znicoho nic sa obrazovka prehodi akoby do rezimu stand-by a naspat uz nechce nabehnut. Ledka HDD ostava stale svietit...inokedy ma len tak z nicoho nic resetne.

Najskor som myslel ze je to grafickou kartou, ktoru som kupil, lenze problem pretrvava aj vtedy, ked ju dam z pc prec a zapojim integrovanu... Budu zrejme na vine asi tie RAMky..akonahle comp zacne vyuzivat ten rozsah pamatoveho priestoru kde GoldMem hadze chyby, tak sa comp zruti.

Dva 72 pinové SIMM moduly po 16 MB v 486 dávali spolu 24 MB. Každý zvlášť dával 16 MB. Stáva sa to, ale nie je to také časté. Občas sa zvykne odporúčať rovnakého výrobcu pri zlučovaných pamätiach. Ja mám 2x 256 MB moduly, každý je iný, ale beží mi to správne.

Ja mám 2x 256 MB moduly, každý je iný, ale beží mi to správne

Jenze on L-Core nikde nenapsal, ze mu to nebezi spravne, jen tu pitva, ze mu to neprojde pres testy Memtestu a Goldmemory. Kdyby tam ty moduly misto toho pitvani strcil, tak by nam mohl rici, zda mu to nefunguje i pri praxi (pri normalnim behu PC.)

Na test praxi bych se moc nespolihal. Mel jsem vadnou pamet, ktera se projevovala tak, ze pri paleni CD se semtam na CD tu a tam zmenil bit, a obcas se pocitac odmitnul sam vypnout. Zkousel jsem leccos vcetne reinstalace a paleni pomalou rychlosti, ale pak me napadlo jako posledni zachranu jeste zkusit Memtest - a mel ho tam!
Ignorovat vysledky dvou nezavislych pametovych testu je urcite koledovanim si o zahadny problemy.