Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak si "přebrat" hlášky Memtestu či Goldmemory?

PC: board AsRock s integrovanou S3 grafikou (sdílená paměť 64MB), Celeron 3,06, 512MB RAM....

Vrátila se mi RAMka po reklamaci (výměnou kus za kus, 512MB, DDR333). Manželka nemůže být měsíc bez PC, takže jsem při reklamaci koupil jiný 512MB modul. Budu (dnes) upgradovat tzv. legalizační verzí z 98SE na XPHome a chtěl jsem rozšířit paměť na 1GB. Bohužel jak Memtest86, tak GoldMemory háže na jednom pístě (kolem 913MB) chybu. Vyndám modul z reklamace - testy proběhnou OK. Vyměním modul kus za kus (nechám tam ten nový) - opět vše OK. Ale dohromady hážou chybu. Je fakt, že oba modely jsou od různých výrobců a mají i různou fyzickou velikost. Na desce jsou jen dva sloty, přehazovat jsem paměti nezkoušel.

Zatím tedy nechávám v PC jen 512MB paměti :-/ (časem pořídím jeden 1GB modul a těch 512 se zbavím). Snad to bude na XP SP-2 stačit (žádné 3D hry či grafika, obyčejná kancelář Off2003, internet, ...)
Bude to nějakou nekompatibilitou těch modulů? Ignorovat chybné testy nemám odvahu...

Dva 72 pinové SIMM moduly po 16 MB v 486 dávali spolu 24 MB. Každý zvlášť dával 16 MB. Stáva sa to, ale nie je to také časté. Občas sa zvykne odporúčať rovnakého výrobcu pri zlučovaných pamätiach. Ja mám 2x 256 MB moduly, každý je iný, ale beží mi to správne.

Ja mám 2x 256 MB moduly, každý je iný, ale beží mi to správne

Jenze on L-Core nikde nenapsal, ze mu to nebezi spravne, jen tu pitva, ze mu to neprojde pres testy Memtestu a Goldmemory. Kdyby tam ty moduly misto toho pitvani strcil, tak by nam mohl rici, zda mu to nefunguje i pri praxi (pri normalnim behu PC.)

Na test praxi bych se moc nespolihal. Mel jsem vadnou pamet, ktera se projevovala tak, ze pri paleni CD se semtam na CD tu a tam zmenil bit, a obcas se pocitac odmitnul sam vypnout. Zkousel jsem leccos vcetne reinstalace a paleni pomalou rychlosti, ale pak me napadlo jako posledni zachranu jeste zkusit Memtest - a mel ho tam!
Ignorovat vysledky dvou nezavislych pametovych testu je urcite koledovanim si o zahadny problemy.