Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zprovozneni PCI S3 Trio64 UV+ ve WinXP

Ahoj,
AGP graficka karta z meho PC sla na reklamaci.

Prozatim jsem do PC dal PCI S3 Trio64 UV+.
Windows (XP SP2) ji korektne rozpoznaly (ve spravci zarizeni ukazuji spravny typ), ale se zlutym vykricnikem. Po rozkliknuti se objevi nasledujici info:

Toto zařízení nenalezlo dostatek prostředků, které by mohlo použít. (Kód 12)

Chcete-li zařízení používat, budete muset zakázat některé jiné zařízení v tomto systému.

Obraz ted jede max 800x600 60Hz, coz je na 19"CRT uzasny zazitek:-x.

Netusite, jak bych mohl zmermomocnit tuhle grafiku, aby fungovala? Vyzkousel jsem zatim nasledujici, pokazde bez uspechu:

1. Najit a nainstalovat nove drivery (nic novejsiho nez to co je primo v XP jsem nenasel a podle oficialnich stranek S3 ani neni)
2. Vyhazet vsechny PCI karty, odpojit vsechna externi zarizeni, nechat jen desku, cpu, ram, grafiku, hdd
3. Vnutit jiny Windowsacky ovladac pro S3 Trio - based kartu
4. Nacpat grafickou kartu do jinych PCI slotu
5. V BIOSu prepnout IRQ z "Auto" na manualnich "9" nebo "10"

Zacinaji mi dochazet napady... poradite prosim? Diky.

S tímto jsem se nesetkal. Nevím tedy.
-Je nastavena grafika PCI v BIOSu jako primární ?
-Je dostatek paměti pro lepší režim přítomen (zejména např. 32bitová hloubka udělá své...) ?
-Podívat se do Systemových Informací s čím se to hádá
( |-Co takto zakázat integrovanou zvukovku, síťovku )

- grafika je nastavena jako primarni
- karta by mela byt schopna jit az na 1024x768 16bit (a i kdyby toho schopna nebyla, neni to duvod projevovat se ve spravci zarizeni vykricnikem
- Ve Spravci Zarizeni v detailech teto graficke karty vidim pouze floskuli "Toto zarizeni nemuze najit dostatek volnych prostredku." Nevidim tam nic, o jake prostredky se to pokousi, ani moznost nastavit cokoliv manualne. Myslim "Systemovymi Informacemi" totez, co ty?
- integrovanou zvukovku mam zakazanou odjakziva, tu sitovku jsem ted zkusil-dobry napad, ale nic se nezmenilo.

Obligatni triky "Odebrat a restartovat" nezabiraji.
Zkusil jsem jeste kartu vrazit do druheho PC a tam je jina, i kdyz podobna chyba - hlasi to neco ve smyslu "Zarizeni se nepodarilo nastartovat". V pocitaci, kde byla ta S3 pritomna od prvniho okamziku instalace XP, ale funguje ta karta bezchybne - hw problem zda se muzeme vyloucit.

Oj, pamatuju! Vec se ma tak, ze Trio UV+ neni kompatibilni se zbytkem "estrojek" (Trio, Trio32, 64, V, V+). Nesezenes-li na Netu adekvatni ovladac do WXP (ten generic z widli s ni nejede), mas holt smulu. Nelze instalit ani seriovy ovladac (pro radu S3 napr. od T32 do T64UV) - to UV+ je proste "unikat" :x:...

Nevím v tomto konkrétním případě, ale podobnou hlášku jsem už viděl. Bylo to na nějaké mizerné desce (snad Biostar) a po přidání druhé paměti RAM výkřičník na videokartě a přesně tato hláška. Tehdy jsem to vyřešil tak, že jsem v BIOSu zakázal COM porty a z počítače vyndal nepoužívaný modem - tím přibyly ony chybějící prostředky.

A ještě si vzpomínám, že tyto karty měly problémy s prostředky v ACPI režimu. Pokud by BIOS desky uměl ještě volit mezi ACPI a PnP, tak zvol PnP. Novější desky to už nemají, ale nějaké nastavení ohledně ACPI by deska mít mohla. Dále zkus změnit položky Plug and Play OS na Yes nebo No. V tomto případě by mohlo zabrat No.

Zkus tady:
http://www.chrome-center.de/index.php?option=com_co ntent&task=view&id=105&Itemid=60

Operating Systems:
Windows XP with Service Pack 2
Windows 2000 with Service Pack 4
Windows Server 2003 with Service Pack 1
DirectX Version 9.0c

Supported Chips:
Trio64V+ (VLB, PCI)
Trio64UV+
Trio64V2/DX
Trio64V2/GX
atd.....

Nebo jeste tady:
http://manian.dreamwiz.com/software/view.asp?no=155 48

Nelekni se, je tam rozsypany caj, volba stahnout je takove tlacitko a na nem je takova mala cervena sipka :-)

Tohle je v README.TXT

File name : ChroMetal48_2kxp.exe
Driver version : 4.8 (2006/09/07)
Support O/S : Windows 2000 / XP / Server2003
Manufacture : www.s3g.net

Support list

Trio32 (VLB, PCI)
Trio64 (VLB, PCI)
Aurora64V+
Auroroa128
Plato PX
Trio64V+ (VLB, PCI)
Trio64UV+
Trio64V2/DX
Trio64V2/GX
....

Bez zaruky, nemam jak vyzkouset...

Dik, vypadalo to velmi nadejne, ovsem nakonec bez uspechu:-(

ChroMetal4: Objevi se klasicke okno "neprosel kontrolou pravosti", dam "pokracovat" a po chvilce vyskoci "Setup was unable to complete the instalation."
Kdyz se mu pokusim vnutit soubory ovladace pres tlacitko "Aktualizovat ovladac" v Device Manageru, tak vyskoci dialog "Instalaci tohoto hardwaru nelze dokoncit" s informaci "Pri instalaci zarizeni doslo k chybe. Neplatny klic konfiguracniho systemu."

ChroMetal48_2kxp: instalator se ukonci s nejakou hlaskou s rozsypanymi znaky v latince - zrejme to je v originale neco asijskeho.