Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zprovozneni PCI S3 Trio64 UV+ ve WinXP

Ahoj,
AGP graficka karta z meho PC sla na reklamaci.

Prozatim jsem do PC dal PCI S3 Trio64 UV+.
Windows (XP SP2) ji korektne rozpoznaly (ve spravci zarizeni ukazuji spravny typ), ale se zlutym vykricnikem. Po rozkliknuti se objevi nasledujici info:

Toto zařízení nenalezlo dostatek prostředků, které by mohlo použít. (Kód 12)

Chcete-li zařízení používat, budete muset zakázat některé jiné zařízení v tomto systému.

Obraz ted jede max 800x600 60Hz, coz je na 19"CRT uzasny zazitek:-x.

Netusite, jak bych mohl zmermomocnit tuhle grafiku, aby fungovala? Vyzkousel jsem zatim nasledujici, pokazde bez uspechu:

1. Najit a nainstalovat nove drivery (nic novejsiho nez to co je primo v XP jsem nenasel a podle oficialnich stranek S3 ani neni)
2. Vyhazet vsechny PCI karty, odpojit vsechna externi zarizeni, nechat jen desku, cpu, ram, grafiku, hdd
3. Vnutit jiny Windowsacky ovladac pro S3 Trio - based kartu
4. Nacpat grafickou kartu do jinych PCI slotu
5. V BIOSu prepnout IRQ z "Auto" na manualnich "9" nebo "10"

Zacinaji mi dochazet napady... poradite prosim? Diky.

Nevím v tomto konkrétním případě, ale podobnou hlášku jsem už viděl. Bylo to na nějaké mizerné desce (snad Biostar) a po přidání druhé paměti RAM výkřičník na videokartě a přesně tato hláška. Tehdy jsem to vyřešil tak, že jsem v BIOSu zakázal COM porty a z počítače vyndal nepoužívaný modem - tím přibyly ony chybějící prostředky.

A ještě si vzpomínám, že tyto karty měly problémy s prostředky v ACPI režimu. Pokud by BIOS desky uměl ještě volit mezi ACPI a PnP, tak zvol PnP. Novější desky to už nemají, ale nějaké nastavení ohledně ACPI by deska mít mohla. Dále zkus změnit položky Plug and Play OS na Yes nebo No. V tomto případě by mohlo zabrat No.